| Annnnnnnao a întrebat:

Imi puteti spune care este diferenta dintre stiinte sociale si filologie? care sunt materiile pe care se pune accent? funda pentru cel mai concret :*

Răspuns Câştigător
| Atâtdedulce a răspuns:

Mare diferenţă eu zic că nu este. Eu sunt la filologie. Dau teză la latină, engleză ( pentru că fac intensiv ), română, istorie sau geografie. La ştiinţe sociale dai la engleză sau franceză, la alegere, istorie sau geografie, logică ( in clasa a 9a ) intr-a 10-a la psihologie, a 11 economie, a 12 filozofie, şi română happy deci, nu e aşa mare diferenţa din punctul ăsta de vedere. Sper că ţi-am fost de ajutor.
Apropo, la filologie faci mate, fizică, bio, chimie până intr-a 10, iar la ştiinţe sociale, cel puţin matematica o faci toţi cei 4 ani!

1 răspuns:
| ignore a răspuns:

La filologie faci romana si limbi straine cel mai mult iar la stiinte sociale faci mai multa geografie si istorie iar la STIINTELE NATURI faci bio chimie si fizica mai mult