| coadadematura a întrebat:

Este vreo diferenta intre filologie si stiinte sociale si mi-o puteti spune va rog? La ce se da bacul la filologie si la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

A iar bacul la ambele e romana si istorie obligatoriu si alegere : geografie, logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu stiu din ce povesti vorbeste sandmonkey ca vad ca n-are nicio treaba. Bacul e indetic la stiinte sociale si filologie, diferenta e ca se pune pe timpul anilor mai mult accent pe limbi straine la filo si mai mult pe stiintele sociale (logica, psihologie, sociologie etc.) la stiinte sociale. Si teza e diferita, la filo dai la romana, engleza, latina si geografie/istorie iar la stiinte sociale romana, istorie/geografie, stiinta sociala din anul respectiv si cred ca si engleza

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

A iar bacul la ambele e romana si istorie obligatoriu si alegere : geografie, logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie

| sandmonkey a răspuns:

Salut.
La istorie se da bacul la istorie sau geografie(la alegere), la logica, sociologie, filosofie sau anatomie si la romana.
La filologie dai la engleza sau franceza, latina si romana.

| coadadematura explică (pentru sandmonkey):

La istorie se da bacul la istorie? Bine mi-am dat seama ca este stiinte sociale dar na, mersi de raspuns