| razvan12345 a întrebat:

imi puteti spune si mie ce studii trebuie pentru a deveni cineva profesoara de gradinita

4 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Se numeste educatoare.cred ca facultatea de psihologie sau liceul pedagogic

| Fllorentina a răspuns:

Pai trebuie sa urmezi liceul de filologie [profil uman ] si dupa aceea facultatea pedagogica. De acol poti ieshi profesor, educator, profesor de limab romana, engleza sau oricare limba straina pe care ai studiato!:*

| LoOvE a răspuns:

In primul rand se zice educatoare de gradintita, nu exsitra profesoare de gradintita rolling on the floor

Doar la scoala.

Eu cred ca trebuie sa faci orice liceu doresti apoi facultate, nu stiu daca trebuie sigur aia, dar... cine jie

Daca ar trebui sa faci faculalte eu ti-as recomandao pe cea de litere.

ciaw!

| elena4ever a răspuns:

Cred ca doar liceul pedagogic.Nu stiu sigur