| Zanaaa13 a întrebat:

Bună, îmi puteți spune va rog mai multe detalii despre facultatea de bioinginerie medicala de la umf Iasi? Nu doar generalități care exista deja la ei pe site va rog. Cum e materia, la ce trebuie sa excelezi si tot ce v-ați fi dorit să știți si voi înainte de facultate. Daca merită sa mizez pe asta, ofertele din timpul facultății, cămin, taxe, profesorii, orice vreți voi. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"bioinginerie medicala... Daca merită sa mizez pe asta"

ochești cumva vreun post/job anume sau mergi acolo și apoi vezi tu ce-o fi?

| Zanaaa13 explică (pentru sierra1):

Admiterea e destul de târziu, și alte facultăți fac înscrierea imediat dupa bac, si ar fi cam totul sau nimic dacă pun ca opțiune doar umf. Acum îmi poți răspunde și la restul te rog?

| sierra1 a răspuns (pentru Zanaaa13):

~facultatea de bioinginerie medicala...ce v-ați fi dorit să știți si voi înainte de facultate~

imi puneam problema eventualului job după absolvire - și imi pare că nu e bătălie mare pe recrutarea de astfel de absolvenți.

Acum îmi poți răspunde la ce te intrebam (ochești vreun post)?

| Zanaaa13 explică (pentru sierra1):

Normal ca o sa vreau sa am un post, dar nu am unul in plan acum, sunt abia la liceu, acum îmi răspunzi te rog?))

| sierra1 a răspuns (pentru Zanaaa13):

Dacă "merită" sau ba, nu iți pot răspunde pentru că e o formulare prostească.

Dă-ne termene de comparație, alternative pe care să le analizăm și APOI vedem dacă "merită" sau nu.

Acum ne poți răspunde?

| Liviaaaaaaaaaaaaa123 a răspuns:

Materia e ok in mare parte. Sesiunea la umf Iasi se da grila pe tabletă. Sunt și profesori foarte de treabă, dar și profesori mai exigenți. În prezent s-au mărit toate taxele inclusiv la cămine (prețurile sunt undeva între 300-400 de lei pe luna)