| XxKAMELIAxX a întrebat:

Imi recomandati un liceu la care nu se da bacul la istorie si mate?
Stiti licee la care se invata limba turca? =]] In Romania..adica nu vreau sa se predea in turca, doar sa se invete.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista asa ceva, ori istorie ori mate, nu poti sa scapi de ambele.

| XxKAMELIAxX explică (pentru Adry05):

Dar exista de ex: Sa se dea BAC la mate M3-M4? Daca da, pe ce profile?

| Adry05 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Vezi la stiinte naturii ce M se da, sau la alea cu profil gen comert, turism etc.

| XxKAMELIAxX explică (pentru Adry05):

Pe economic e M2.; deci la comert, turism e cam la fel dar o sa caut.
La stiinte ale naturii nu stiu ce sa zic...pt ca daca te duci pe profilul acesta poti iesi doctor ca faci chimie, biologie, fizica..si atunci e M2 cred.
Multumesc pentru. raspuns. happy

| Adry05 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Doctor cu un profil de liceu? laughing)) Sa fim seriosi. Probabil e M2 si acolo, cam asta e ce se da la la altele decat mate info. Poate vreun liceu vocational dar de obicei sunt slabe si nu recomand. Du-te pe uman

| XxKAMELIAxX explică (pentru Adry05):

Pai de exemplu sa zicem ca faci stiinte sociale si dupa vrei al facultate sa faci M1, nu stiu ce..hai sa ne mai gandim la ce vorbimwinking ce zici? Eu am zis asa, dar mna..depinde cum inteleg unii =]]

| Adry05 a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Pai tu daca nici la bac nu faci fata la mate de M1 ce sa cauti la facultate cu M1?

| XxKAMELIAxX explică (pentru Adry05):

Eu am dat un exemplu.ti-am spus,, depinde cum inteleg oamenii diverse chestii,,.

| Yurisa a răspuns:

Buna! Liceele teoretice au mai multe profiluri: Uman si Real unde se da bac la Istorie si Mate, nu ai cum sa scapi laughing
Nu cred ca exista Licee unde sa se invete limba turca (poate un optional, dar nu am auzit de asa ceva)

| XxKAMELIAxX explică (pentru Yurisa):

Multumesc..ai fost de mare ajutor =]]