| looooLll a întrebat:

imi spuneti si mie cateva cuvinte care definesc viata romanilor.
DAU FUNDA+VOT.

Răspuns Câştigător
| illegalflower a răspuns:

Toata lumea spune ca Romania e de ***, insa se inseala amarnic pentru ca toti care spun asta sunt niste oligofreni:
Romania este o tara frumoasa, una dintre cele mai frumoasa chiar dar cum se spune: pacat ca e populata...
Romania nu se va schimba niciodata pentru ca oamenii sunt aceeasi, nu conducerea Romaniei e de vina ci majoritatea populatie care viseaza numai bani...
Sa ne uitam la China si sa vedem ce inseamna cu adevarat sacrificiul pentru tara.
Acei oameni au lucrat ani de zile oe un salariu de nimic, ba chiar pe gratis si uitati-va ce tara au reusit sa cladeasca.Acum sunt plini de bani si de resurse.
China e cel mai bun exemplu de rabdare, ceea ce nu putem spune despre romani care daca au 1 leu in minus la salariu iese in strada si face greva fara sa se gandeasca...