| eu1doar1eu a întrebat:

Imi ziceti va rog cum este prima zi de liceu, cum sa ma imbrac (fata), si cum este intr-un nou loc? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Angie95 a răspuns:

Deci aceleasi intrebari le aveam si eu in primul an de liceu. laughing. In prima zi poti sa te imbraci in niste blugi si o camasa alba sau un tricou alb, ceva casual si simplu si tenesi. Acelasi lucru pot spune si de machiaj, sa fie ceva simplu, putin fond de ten si mascara. Parul poti sa il lasi pe spate sau sa il prinzi intr-o codita (cum te avantajeaza mai bine). O sa te simti ciudat primele saptamani, na, nu cunosti pe nimeni si o sa te simti oarecum aiurea. dar sa nu te sperii e normal! asa mi s-a intamplat si mie dar in cateva zile m-am imprietenit cu, colegii si a fost super! Bafta multa si sa nu ai emotii! :*
P.S. daca mai vrei sa stii ceva, nu ezita si intreaba-ma!

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Fi prietenoasa, naturala, lasa-ti parul desfacut, nu lua haine extravagante, doar elegante si normale. fi vesela si draguta cu toata lumea

| MariusGomoi a răspuns:

Se accepta in prima zi sa te imbraci cum cum vrei dar totusi fii tu insati.o sa fie un loc nou in care o sa intalnesti persoane noi

| lizemm a răspuns:

Fii naturala. nutrebuie sa te imbraci in vreun fel anume. ceva simplu sus, blugi si parul lasa-l asa cum e el. mai intai vezi care e treaba in noul loc si apoi te hotatatrasti tu cum e mai bine sa te comporti. nu te speria. prima zi de iceu e supeeeer.

| eu1doar1eu explică:

Cum sa imi fac parul?