| moscraciun203 a întrebat:

Buna!
In filmul[telenovela] "legaturi riscante", se mai vorbea despre un roman,"Tristan si Isolda"...In carte el o mintea pe ea in legatura cu numele lui...
Am mai gasit prin 1-2 carti pomenindu-se de aceste 2 personaje.
Intrebarea este:cine stie cum se numeste autorul? Pe net gasesc doar legenta, nimic legat de carte.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tristan si Isolda este o legenda, nu un roman. O sa o citesti pe la 10, poate 11 ani, este foarte frumoasa.

| moscraciun203 explică (pentru Brigaela):

Stiu ca e o legenda, dar eu vreau sa stiu de romanul "Tristan si Isolda"!
Si am trecut de ceva timp de '10-11' ani happy

| Brigaela a răspuns (pentru moscraciun203):

Nu exista un roman cu acest nume.
Nu ai citit legenda? Ce trist, imi pare rau de tine.