| DiaNa357 a întrebat:

In legatura cu Robotzi episodu 22.Imi poate explica si mie cineva carei faza cu : scriu un SOS si de fapt scrie Tzatzichi.Carei faza?

Răspuns Câştigător
| ioana_3915 a răspuns:

Tzatzichi este un sos ce se foloseste la salate. Mo a crezut ca foca se refera sa scrie un tip de sos nu s.o.s

2 răspunsuri:
| Ovilacul a răspuns:

Tzatzichi e un sos grecesc foarte folosit la ei. Cand Foca i-a spus lui Mo sa scrie mare "SOS" el a inteles ca trebuie sa scrie un nume de sos si a ales acest nume care are cu totul alta semnificatie in romana.

| SkyHigh a răspuns:

Tzatzichi e un fel de SOS, tradiţional din Grecia :)
http://www.retete-culinare.biz/salate/sos-tzatzici/