| pebunevb a întrebat:

Buna in luna mai o sa mergem cu clasa in excursie la sibiu si la cluj von sta 3 zile si nu stiu pentru ca nu am mai fost niciodata ce sa imi iau cate tricouri ce mancare va rog spuneti-mi tot

1 răspuns:
| NuConteazaCnSunt a răspuns:

Depinde cat poti tu sa rezisti cu aceleasi haine pe tine, de exemplu poti sa ai cu tine 3 tricouri pentru ca transpiri daca faceti miscare si 2 perechi de pantaloni, pijamale si in rest de ce mai ai tu nevoie. La mancare nu stiu ce sa zic, adica poti lua cu tine pachete de biscuiti si sandwich-uri, dar nu iti lua fructe decat daca le mananci in cateva ore ca o sa se strice si o sa iti faci varza geanta, in rest iti mai poti cumpara pe drum, sa fii sigura. Distractie placuta!