| Denianonim a întrebat:

Ce să iau cu mine într-o excursie de 3 zile?
Mergem cu clasa până pe Dunăre din Sibiu
Vreau chestii gen haine, bagaje, mâncare, machiaje, telefoane...
Ce/câte haine să îmi iau
Ce mâncare să iau
Ce machiaje să iau (detaliat)
Ce alte chestii să pun în valiză

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Haine: si groase, si subtiri, dar in asa fel incat sa le pui unele peste altele daca e frig. Sa nu iei multe: un maieu, doua tricouri cu maneca scurta, o bluza cu maneca lunga sau doua, un pulover si o geaca. Sa mai iei si o pijama, papuci, doua perechi de sosete si doua perechi de chiloti. Poate si un dres, daca e rece.
De mancare: sandwich-uri, apa pentru drum. Nu stiu daca va duceti undeva sa mancati, sau aveti mancarea asigurata. Oricum, ia si niste bani.
Machiaje: nu iti trebuie prea multe, eu folosesc un gloss si un eyeliner. Nu uita sa iei demachiant, daca folosesti machiaj.
Telefonul si aparatul de fotografiat. Cam atat...
Excursie frumoasa!

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Imbraca-te cu ceva comod iar la tine iti poti lua pereche de pantaloni si 2-3 bluze de schimb. O geaca, o geanta/ghiozdan. Sosete, lenjerie intima si prosop.
Incarcator, lanterna, aparat foto si acumulatori.
Gel de dus, pasta de dinti si periuta. Demachiant, dischete demachiante, fond de ten, pudra, rimel. Elastic de par si piaptan. Poti sa iti iei o carte de citit si carti de joc.
Pentru mancare poti opta pentru conserve, lucruri care nu se strica foarte usor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce machiaja sa iei... detaliat. Pai de unde spanac sa stim noi ce ai tu acasa? Chiara sa de greu e sa iti arunci cateva haine intr-un rucsac si gata? Ai nevoie de asistenta de la tot netul sa impachetezi niste chiloti

| Adry05 a răspuns (pentru suntserios):

rolling on the floor)) Am ras la raspunsul tau. Foarte bine zis.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Valiza, geez. Intr-o excursie de trei zile mergi cu un ruxac cu schimburi si o borseta cu obiecte de igiena personala...

| untu a răspuns:

Sa iei doar strictul necesar! vezi la http://www.carpati.org/......_zile/161/

| En3Rgi a răspuns:

1.Telefon si incarcator.
2. Lenjerie intima de schimb.
3.Haine dar nu multe, doar sa ai in ce sa dormi si sa iesi pe afara.
4.Pasta de dinti, feon, sampon, sapun, gel de dus, 2 prosoape.
5. Ceva de baut(de preferat apa) si de mancat ceva doar de drum ca in rest presupun ca iti cumperi de pe acolo.
6.Chestii de machiaj (nu ma pricep pentru ca sunt baiat laughing dar sa iti iei doar necesarul, ceva ce folosesti doar cand mergi la scoala de exemplu)
Cam atat, bafta!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Telefon
Incarcator
*Baterie externa
Casti audio

O agenda cu toate numerele de telefon importante
Un act de identitate

Maiouri
Chiloti
Pijama
Tricou
Trening
Colanti
Bluze
Blugi
Geanta de umar
Piaptan
Periuta de dinti
Pasta de dinti
Apa de gura
Guma de mestecat
Elastice de par
Agrafe

*Tampoane
Absorbante
Absorbante zilnice

Tenesi
Sosete

Carte
Pix
Caiet