| twentyfourjuly a întrebat:

Bună, în primul rând vreau să vă spun că poate pare copilăresc și aiurea într-un fel tot ce o să va "povestesc", la sfârșit îmi spuneți ce părere aveți? happy
Totul a început acum un an când au venit bobocii la liceul la care studiez (p.s. am 17 ani) și am pus "ochii" pe un băiat mai mic cu an decât mine, deoarece nu sunt populară deloc și nici nu prea cunosc alți elevi înafară de colegii mei de clasă nu am avut cum să fac măcar cunoștință cu el pentru că el e popular, plăcut de o tonă de fete, arată foarte bine, și mi-a mai placut la el și faptul că nu-i prea pasă de ele, în fine...și am uncoleg mai vechi pe care îl cunosc de multa vreme care dimineata merge cu mine la scoala, vine cu mine...probabil ca toti cred ca sunt cu el dar de fapt nu, nu-mi place la el aproape NIMIC!
îmi plac oarecum multi baieti, îmi sunt simpatici dar totodată știu ca nici unul din ei nu ar putea să mă plac din moment ce detele "roiesc" în jurul lui. Obișnuiesc în fiecare zi să merg pe coridor ba să iau cafea ba să spun cuiva ceva sau să îmi fac de "lucru" ca să îi văd, sunt enervant de vorbăreață și haioasă și uneori vorbesc prea mult de ei ( ei habar n-au cum mă cheamă iar eu le știu facebook-ul ) cred că de luni mă voi "schimba" și nu mă voi mai duce așa des pe coridor și nici să mai vorbesc de ei, pentru că mă amăgesc aiurea și visez la cai verzi pe pereți. Faza care a pus capac la simpatia mea pentru băiatul mai mic cu un an decât mine a fost când m-a barfit oarecum și a spus ceva aiurea, colega mea a auzit discutia lui cu niste prieteni undeva, eram cu colegul acela și spunea " oare sunt impreuna? cum arata ea si cum arata el... se uita la el? mai bine mi-ar sta mie langa ea" etc, asta este partea bună... oricum în glumă sau ne glumă m-a observat, oricum acum am ramas invizibilă ca de obicei. Care este concluzia voastră? ( eu am spus în MARE ceva ) oricum, mă voi schimba și nu voi mai visa la cai verzi pe pereți, mă intereseaza prea mult persoana lor (băieților pe care îi simpatizez dar doar pe primul l-am plăcut și încă il mai plac putin) voi fi MAI rezervată NEPASATOARE cel mai bine, clar! totusi ma bucur ca doar doi colegi stiu povestile astea tâmpe. In mare ce parere aveti în legatura cu marea schimbare?

1 răspuns:
| oMycutzzaVrajitoare a răspuns:

Eu cred ca nu este nimic rau daca il placeai, dar totusi cred ca asta e o dragoste trecatoare de adolescenta. Nu inteleg, cand a zis ca mai bine i'ar sta lui langa tine ce s'aintamplat. Adica mare chestie tipului nu ii placea de colegul tau, si ce daca ...Sau poate il placi si tu pe colegul tau si nu'ti dai seama smug
Insa nu e bine sa iti schimbi personalitatea numai ca sa e placa un baiat...
norocwinking