| twentyfourjuly a întrebat:

în primul rând vă avertizez că "povestea" și întrebarea pe care o voi pune par copilărești și aiurea pentru unii dar dacă răspundeți, faceți-o sincer.
Totul a început acum câteva luni când a început să-mi placă un băiat din același liceu ca și mine mai mic cu un an, mai plac și alții oarecum, mai bine zis simpatizez dar de el chiar îmi place și știu că nu ar putea să-i placă niciodată de mine, din n motive ( nu sunt populară, nu prea cunosc lumea de prin liceu, nu arăt ca și fetele care sunt moarte după el ) e un băiat plăcut de multe fete dar el nu se dă în vânt. În fine...
trebuie să menționez si ca nu ma cunoaste deloc dar eu pe el da, oarecum. într-o zi, colega mea de bancă a auzit o discuție tâmpită în care el ma privea in tramvai si ma "barfea" eram cu uncoleg cu care toata lumea probabil ca crede ca sunt impreuna dar nu-l plac, e naspa, nu e frumos, nu e haios..in fine...și în acea discutie spunea " oare e impreuna cu el? " " mai bine as fi eu langa ea " si altele iar în acea discutie a spus si niste chestii mai putin inteligente, in fine, 80% a fost ok. nici nu am crezut ca m.ar putea place, asa si a fost. pe coridor nici macar nu se uita în ochii mei x.x ca orice baiat care barfeste spune si uita, mai bine nu stiam discutia, tot timpul imi fac de lucru ca să mă pot plimba pe coridor să vad unii baieti pe care ii simpatizez dar nu e bine, Vreau sa uit si sa nu-mi mai placa nici un baiat pentru ca visez la cai verzi pe pereti, aia imi spune si colega mea cu subinteles, probabil ca daca as fi cunoscut mai multi elevi din liceu as fi cunoscut macar un baiat din ei dar,chiar daca sunt o fata enervant de vorbareata si haioasa (ironica uneori) vreau sa ma schimb si sa nu mai merg pe coridor pentru o cafea, discutie cu o colega sau altele doar ca sa.i vad pe ei, pentru ca tot ce fac e sa ma amagesc, tot spun ca ma voi "cuminti" si ca voi fi mai rezervata in legatura cu baietii pe care ii plac si ca vorbesc ff des de ei happy eu le stiu fb-ul iar ei nici macar nu stiu in ce cls sunthee hee ce parere aveti, ar trebui sa ma schimb? sa vorbesc mai putin despre ei cu prietenii mei si sa fiu mai rezervata?
oricum...cum am spus, poate altii cred ca sunt cu acel coleg cu care ma inteleg si cu care merg impreuna acasa...dar ce sa fac? nu-i pot spune lasa-ma omule! am obraz, si oricum dupa cum am spus, visez la cai verzi pe pereti laughing
ce parere aveti in legatura cu schimbarea? (am spus povestea cam aiurea si in mare sper ca intelegeti ceva) p.s. : am 17 ani.

2 răspunsuri:
| 010101012 a răspuns:

Eu spun ca schimbarea este un lucru bun atata timp cat si persoana ta vrea asta. Dar nu uita ca nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni si nimic in lume.
Funda?

| Hugs12345 a răspuns:

Nu trebuie sa faci pe nimeni sa te placa, fiecare om e altel, are ceva al lui, ceva special... Oamenii trebuie sa te placa pentru ceea ce esti tu!