| Dragutzza_6881 a întrebat:

In ultima vreme mi-au aparut foarte multe cosuri desi eu aveam un ten curat.Am 12 ani, iar unele persoane imi spun ca poate fi de la menstruatie, inca nu mi-a venit. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| noname_6084 a răspuns:

Buna, stai linistita! Aceste cosuri sunt datorita varstei, si da intr-adevar atunci cand ai menstruatie ori inainte ori dupa ce iti vine iti apar mai multe cosuri sau ti se inrosesc celelalte, dar nu iti fa griji dupa trece, cat despre celelalte si ele vor trece cu timpul. Important este sa nu le spargi, sa iti cureti fata cu un demachiant (dar ai grija ce fel de demachiant de preferabil unul lichid) si sa nu iti pui mainile pe fata. Ai grija de tine si sper ca te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Eceva normal pentru varsta ta uite iti trimit ceva sa citesti cum poti scapa de ele!
http://www.naturaplant.ro/......-t882.html
http://www.vichyconsult.ro/old/intrebari/Cosuri

pa si bafta!

| pusycatdolls a răspuns:

Daca vrei sa scapi de cosuri fa-ti o masca de argila si stai cu ea vreo 10
-20 de minute dupa aceea da-ti cu apa calda pe fata. Te scapa de cosuri si punctele negre.