| Sanziana00 a întrebat:

Am 14 ani, iar in ultima vreme mi-au aparut ceva cosuri. Cunoasteti o metoda naturista care sa si functioneze?

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, foloseşte Zineryt.
Spală-te mai des pe faţă cu apă şi săpun, dă cu puţin Spirt şi nu mai pune mâinile murdare pe ten.
Pa-pa.

| Kasia a răspuns:

Argila(pudra de la Aslavital) amestecata cu apa de la robinet.
se amesteca in ceva de sticla cu un betisor de lemn.
se aplica pe fata proaspat curatata si se asteapta 20-30 de minute.se repeta in fiecare zi timp de o saptamana si apoi doar de 2 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fa o pasta din bicarbonat de sodiu si apa si maseaza-ti fata timp de un mint. Clateste-te cu apa rece si tamponeaza-te delicat cu un prosop.
Te pup!

| C26 a răspuns:

Buna. E normal sa-ti apara cosurile..Si chiar daca iti dai cu ceva, tot o sa-ti mai apara, pentru ca acum te dezvoltistraight face. Spala`te mai des in fiecare zi cu apa calda si sapun, nu`ti pune mainile murdare pe fata, ca asa ti se irita tenul. Poti sa-ti dai si cu spirt.Dar nu ti le rupe, si nu ti le stoarce, ca asa iti apar si mai multe, si faci bube :*

| Sanziana00 explică (pentru C26):

Ma spal foarte des pe fata si am mare grija de tenul meu si cu toate astea, cosurile tot apar. thinking

| C26 a răspuns (pentru Sanziana00):

Pana la 18 ani tot o sa-ti apara happy Nu`ti face probleme..Cu timpul o sa-ti mai dispara din elestraight face

| sweatnees a răspuns:

1.spalate cu apa sapun pe fata si apoi cu spirt
2.Foloseşte Tenapin, se găseşte în farmacii, dacă nu, încearcă creme pentru faţă de la NIVEA într`un timp vor dispărea. Ce să faci, aşa e pubertatea! Încearcă să dai cu fond de ten ca să se usuce şi ca să nu se vadă petele.

3.Masca din banana si miere ce elimina punctele negre si cosurile

Zdrobeste o banana, adauga o lingurita de miere si amesteca pana obtii o pasta. Aplica masca pe fata, las-o sa se usuce, apoi curat-o cu apa calduta.
sau cel mai bine te duci la farmacie si ceri ceva pentru cosuri, si punctele negre

| VinInAjutor a răspuns:

Buna! poti incerca cu drojdie, dar nu in cantitati mari, cu apa si malai, sa-ti dai pe fata, sau cu tarate.