| Swe3tGirl a întrebat:

Inainte sa va pun intrebarea.sau sa va povestesc ce s-a intamplat, v-as ruga sa nu va bateti joc. Cine nu ma crede, va rog, nu dati raspunsuri.
In urma cu un an jumatate (aproximativ) cunosteam o fata in cartierul meu, nu eram prietene. Se mutase recent. Am vazut-o de cateva ori doar. Dupa o luna, sau doua am auzit ca a facut un accident cu masina grav. De atunci nu am mai vazut-o. Lumea spune ca a murit. Parintii ei erau distrusi, eu nu stiu sigur daca a murit sau nu.
Acum cateva zile am vazut o faata asemanatoare ei. M-am apropiat de ea si mi-am dat seama ca asemanarea e prea mare. Cred ca ea era. Se poate sa nu fi murit, desigur. I-am povestit celei mai bune prietene si mi-a spus ca asa ceva nu e posibil, ca acea fata nu mai exista si ca poate doar mi s-a parut. Acum ma gandesc intruna la acea fata. Trebuia sa vorbesc cu ea, poate. Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc, sau poate sa descopar ce s-a intamplat cu ea! Si, chiar nu stiu de ce nimeni nu are speranta ca ar fi putut trai...

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Dar cati ani are fata aia? de care zici ca a avut una ccident, ca daca e mai mica cu siguranta parintii ei stiu daca a murit sau nu, pentru ca daca e mare se poate descurca si singura si asa nu ar sti multa lume daca inca traieste big grin
oricum incearca sa vorbesti cu fata aia pe care ai vazut-o si sa vezi cine ii, sau poate ai un numar de telefon al parintilor ei sau prieteni care sunt cu ea in clasa, in scoala sau poate a fost internata la ceva spital dupa accident...

| Graphee a răspuns:

Bună.
Eu zic să vorbeşti cu fata aceea, să vezi dacă este ce crezi tu.
Dar dacă nu este, atunci ar trebui să nu te mai gândeşti.

| GrEen_2189 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Imi pare foarte rau. Gaseste-ti o ocupatie care sa te tina ocupata. Asa fac si eu ca sa scap de gandurile care ma seaca.