| alexaadrian a întrebat:

incerc de ceva timp sa slabesc mai bine zis de un an.si nu stiu ce se intampla ca nu am deloc ambitie.respec dieta si fac sport o zi doua dupa care renunt... dati-mi si mie cateva sfaturi pentru ambitie si pentru un stil de viata sanatos in care pot slabi macar 10 kg as vrea ca aceste diete sa va fi ajutat pe voi, diete pe care le-ati experimentat cel mai bun raspuns primeste funda. celelalte vot va multumesc si astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambiția la tine este un punct extrem de slab, dacă nu te echilibrezi psihic că trebuie să înveți că ceea ce începi trebuie să duci și la bun sfârșit pentru a-ți demonstra, ție în primul rând, că poți face ceva pentru sănătatea ta și aspectul tău fizic, nu vei rezolva nimic nici acum și nici mai târziu.
Poți mânca orice, dar fii atentă la caloriile care le dețin, alimentele care au un număr crescut de calorii este bine să le eviți la maxim și dacă tot "ciupești" din ele să fie dimineață, seara să ai o cină extrem de ușoară și săracă în calorii, cel mai târziu ora 19.00 h. Este greu dar nu și imposibil. Trebuie să înveți să mănânci și de asemenea și mișcarea fizică zilnică (și plimbarea de 30 de minute se ia în calcul) ajută la arderea caloriilor. Nu uita încă un lucru, hidratarea corespunzătoare.
http://calorii.oneden.com/, ca să cunoști alimentele care au calorii multe (și goale, gen fast-food) și cele sărace dar benefice.
Poți!
Pa, pa.