| aleexxaanndrra a întrebat:

Sall TPU, am 1, 65 si am 16 ani iar greutatea mea este de 58 de kg crying Imi doresc foarte mult sa slabesc macar 5 kg vreau de luni sa incerc acea Dieta Dukan cine stie aceasta dieta si a incercat-o va rog sa'mi dati mai multe detalii despre ea daca a functionat daca este buna si daca va ajutata intr-adevar sa scapati de kg nedorite.Adaug ca eu fac si sport Luni, Marti si Miercuri Fac Tennis de camp iar in celelalte zile adica Marti si Joi fac Atletism se poate sa slabesc mai repede cam in cate saptamana voi vedea rezultatul deoarece eu pana acum de cand vreau sa slabesc nu am vazut nici un rezultatcryingVa rog dati-mi diete care v-au ajutat si exercitii sau orice ce v-a ajutat sa scapati de kgcryingFundooi:*

Răspuns Câştigător
| Veres_Daniel_1994 a răspuns:

Salut! am o mica solutie big grin
Lamaile sunt o sursa bogata de vitamine si nutrienti. Sucul de lamaie in apa calduta porneste rapid tractul tau digestiv si curata colonul (parte a sistemului digestiv).

Amesteca suc proaspat de lamaie in doi litri de apa filtrata si racita. Se adauga un varf de lingurita de piper. Daca doresti sa fie dulce se adauga jumatate de lingura de sirop de artar. Limonada cu sirop de artar este o bautura populara (usor de facut acasa) pentru slabit. Cu toate acestea eficienta sa este un subiect foarte dezbatut.
Daca bei 8-9 pahare de apa poti arde aproximativ 200-250 calorii pe zi. Daca bei un pahar de apa cu jumatate de ora inaintea mesei, te va face sa te simti mai plina si automat vei manca mai putin.
Dar eu in locul tau as incerca sa-mi distribui greutatea nu s-o dau jos...incearca sa te duci la o sala de fortze fa-ti un program echilibrat in care sa tragi asa o sa iti dai o forma mult mai placuta a corpului decat sa dai jos kg in plus! funda?big grin

1 răspuns:
| Traian01 a răspuns:

Ceea ce este foarte important este sa manaci normal... cat mai multe fructe si legume. si sa faci sport...
Trebuie sa scoti din alimentatie alimentele care contin grasime. (carne de porc, ciocolata, lactate cu grasime [incearca in schimb lactate degresate], biscuiti...) in fine. nu poti renunta de tot la dulciuri dar incearca macar sa reduci portile la 1-2 ori pe saptamana. si alearga de vreo 2 ori pe saptamana...
+ incearca sa nu mai mananci nimic cu 3 ore inainte de culcare. si asta te poate ajuta.
Eu cu programul asta am obtinut rezultate foarte bune. dar te anunt ca iti trebuie vointa. bafta!