| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea urmatoare va suna cam pueril! Dar... incerc. Cum iti convingi mama sa-ti cumpere un catel.Imi scuzati categoria si in primul rand intrebarea big grin

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și îți răspund eu cu o altă întrebare, cine se va îngriji de el, cine va merge cu el la veterinar, cine plătește medicamente, curele, vaccinuri, etc. pentru el? Tu sau părinții?
Nu trebuie să tratăm un animal cu superficialitate, este o răspundere.
Pa, pa.

| Liviu a răspuns:

Nu stiu...
eu am incercat
In schimb m-am trezit cu un papagal...
Pe care acu il au ei in dormitorstraight face
Eu cer caine ei imi iau papagal vai de capu meu
Daca ceream papagal poate imi lua vreun hamsterlaughing

| aniiledha a răspuns:

Ai putea sa-i zici sati ia un hamster sau un papagal si cand mergetzi impreuna la pets shop te duci la cusculita unui catel si ii spui mamei tale: "uite mama cat e de dragalas, uitete la el ce ochisori are" si faci ca te joci cu el si ii spui ca te-ai razgandit si sa til iahappy poate mergetongue
succes

| Xpert a răspuns:

II zici ca te-ar face mai sensibila si ca ar fi o incontestabila sansa de a-ti testa responsibilitatea.

| Ruxiire a răspuns:

Pai...fii responsabila adica : fa-ti curat, du gunoiul, da cu aspiratorul, spala vasele si nu in ultimul rand, roag-o pe mama ta sa-ti ia un catel. Daca nu merge cauta un catel care sa-ti placa si pune-l in fata usii rolling on the floor... Sper ca te-am ajutat fundita?

| zizzykiss a răspuns:

Pai pur si simplu o faci sa inteleaga ca iti asumi sigura resposabilitatea pentru catel...(sa il ingijesti, sa strangi dupa el...etchappy

| dutulina a răspuns:

Pai incearca sa fi responsabila...macar o saptamana fa curat prin casa,spala vasele, ai grija de fratele/sora ta/u, invata etc...
Iar dupa o saptamana ii spui si u mama uite...sunt responsabila etc
imi cumperi si mie un catelus?
Sper ca am fost de foloshappy

| coco_2727 a răspuns:

Pai nu stiu

| coco_2727 a răspuns:

Pai nu stiu

| TheRightAnswer a răspuns:

Asumati responsabilitatea, e primul lucru care-l poti face. Tu il plimbi de 3 ori pe zi, il speci, il hranesti, il educi. Sigur ai timp de toate astea si nu edoar moda Paris Hilton? Depinde daca stai la casa sau la bloc, ai grija ce rasa alegi si fi dispusa sa renunti la cate ceva pentru binele lui (timp de stat pe net, ca doar catelul trebuie plimbat, bani de hainute ca acum ii trebuie catelului zgarda ). Daca esti sigur/sigura ca asta vrei, explica-le toate astea parintilor si spera ca vor intelege