| Anaasstasssssiaa a întrebat:

La 16 ani ce înălțime ar trebui sa am? Dar kg?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,60, 60 kg

| RAY a răspuns:

Anee1667 pe ce motiv sunt ignorant, nici macar nu am vb vreodata

| Anonima163333 a răspuns:

Sub 1.50 esti miniona, adica mica rau.
Intre 1.50 si 1.60 esti mica.
Intre 1.60 si 1.70 esti medie.
Intre 1.70 si 1.80 esti inalta.
Peste 1.80 esti foarte inalta.
La greutate, trebuie sa scazi 10 din inaltime.De exemplu daca ai 1.65, IDEAL ar fi sa ai 55 kg, dar 2-3 kg in plus nu se vad si nu-ti pot afecta sanatatea. Daca ai PESTE 10 kg pe plus/minus, atunci te poti ingrijora.

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Şi eu am tot 16 ani.
Am 1.55 şi 50 de kg. Caută pe internet tabele cu înăţime-greutate şi vei vedea astfel unde te încadrezi şi cate kg ar trebui să ai la înălţimea şi vârsta ta.