| Aishaa a întrebat:

la anul intru la liceu, as vrea sa stiu daca liceele Sf Sava si Gheorghe Lazar au intr-adevar copii de bani gata, fitosi stiu ca sunt peste tot, dar cum este nr lor? Cum este in acele licee? Si daca a fost cineva in Lazar/Sava /Caragiale/Hasdeu, cum este acolo? Voi ce ati alege intre astea 4? Cu o medie la care pot intra la toate, dar vreau sa stiu cum sunt colegii/profesorii etc.Multumesc si fundita.

Răspuns Câştigător
| Maya01_4647 a răspuns:

Heii:X Ma bucur ca te interesezi din timp de viitorul liceu. Iti recomand cu cea mai mare bucurie sa alegi Hasdeu. Adica eu aici invat (sunt in clasa a 9-a) si ma simt foarte fericita ca am facut o alegere foarte buna. Colegii mei de clasa sunt foarte de treaba, la fel si profesorii. Bine, acum totul tine si de noroc. Dupa cum stii, Hasdeul este cunoscut pentru profilul sau umanist. Intr-adevar, aici se face carte. Acum tine de tine daca o sa vrei sa inveti sau daca o sa vrei sa tragi chiulullaughing (glumeam). Eu sunt la filo bilingv engleza si dupa cum ti-am tot repetat ma simt foarte bine aicibig hug Sa speram ca la anul vom fi colege de liceu. In fine e alegerea ta happy Pupici :X :*

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Am prieteni in Lazar si m-am interesat.Nu,nu este un liceu pentru copii de bani gata, chiar daca m-ai gasesti si de-astia.Nu e chiar asa de sever precum pare, si e un liceu bun. Iar in Sava este fata unei colege de-a mamei mele, si ii pare rau ca a intrat acolo.Adica,profesorii nu predau prea bine, si fac foarte multe preferentieri.Eu ti-as spune sa alegi un liceu la care sa intri cu medie mai mica, pentru ca intr-a 9-a nu o sa iti mai arda chiar asa de tare de invatat.Intr-adevar,sunt aceleasi chetii la fiecare liceu de acelasi profil, doar ca la un alt nivel. Whatever, conteaza foarte tare si notele de la examen.

| Aishaa explică:

Multumesc amandurora, cred ca m-as axa mai mult pe Hasdeu, desi, si Lazar pare grozav. Multumesc mult si bafta tuturor.