| crinutsa a întrebat:

La scoala am un concurs miss al primaverii martia asta: MISS 2012
1.Prima proba:
Fa-ti o prezentare in cateva cuvinte, juriul va lua in considerare modul de exprimare, atitudinea si simplitatea cu care vorbesti despre tine.Tot ce trebuie sa faci este sa fii tu!
2. A doua proba:
Proba de aptitudini, talent:
Fiecare dintre voi a avut sansa de a alege la aceasta proba.Proba de aptitudini se refera la lucrurile cele mai bine stapanite de tine ca de exemplu : dansul, muzica, recitarea unei poezii etc.
3. A treia proba:
Proba de dans: Tragere la sort.
In functie de stilul de muzica ales din tombola tu vei dansa pe acel stil : populara, disco, hip-hop, pop, rock etc.
4. A patra proba:
De facut o declaratie de dragoste unui baiat.
5. A cincea proba:
Convinge juriul ca tu esti cel care merita sa castige.
6. Felicitare mamei cu 8 Martie
Si am nevoie de ajutor la probele astea va rog foarte frumos am nevoie azi de astea si nu prea stiu ce sa fac. Cel mai bun raspuns primeste fundita.

1 răspuns:
| EkaBuBu a răspuns:

Pai.calmeazte in primul rand
Proba 1:Buna ma numesc ________ si sunt din _____ am varsta de _____ si vreau sa ma inscriu la acest concurs pentru ca ______.sunt o persoana rareori greu de inteles imi fac foarte multi prieteni si nu imi plac oameni care sunt egoisti dar recunosc, am fost si eu in categoria asta de oameni sunt o persoana iubitoare si intelegatoare incerc sa ajut pe oricine cu atat cat pot. nu vreau sa vin la acest concurs doar pentru a ma da mare ca particip si eu.imi plac foarte mult (funditele, bijuteriile emoticoanele etc.) si ma simt deranjata cand imi spune o persoana ca nu ma place dar totusi incerc sa trec peste...nu stiu incheierea incearca sa o faci tu:P

Proba 2
daca esti buna la cantat incearca sa alegi o melodie frumoasa nu hip hop sau ceva de care juriul nu cunaste
Daca esti buna la poezie compune si tu ceva
Daca esti buna la desen fa un portret sau un peisaj in cel mai scurt timp posibil e foarte tare daca vei face asta
Daca esti buna la dans sau gimnastica compune un numar care sa surprinda juriul

Proba 3
pregateste-te cu un numar de acasa pentru toate astea incearca sa fie cat de cat reusit

Proba 4
Ai ajuns sa te gasesti mai prin toate gandurile mele… ai reusit sa pui stapanire pe inima mea… ai reusit sa readuci zambetul pe buzele mele… si m-ai facut sa inteleg ca dragostea exista. M-ai facut sa inteleg ca fara tine sens in viata mea nu ar mai exista… si as muri odata cu tot ce tine de tine, deoarece cineva imi spunea ca pentru a trai ai nevoie de iubire, iar ca sa iubesti ai nevoie de o inima, iar inima mea este la tine… traiesc doar pentru a-mi primi zilnic ratia de iubire si dragoste… Te iubesc, ingerasul meu drag si ma gandesc la tine in fiecare clipa a vietii:*

Proba 5
fa ceva de nemaivazut un numar de senzatie sau poate va fi o defilare pe podium trebuie sa fii pregatita pentru orice

Proba 6
E simplu poti sa fa-ti mii de forme frumoase la gasesti aici http://www.kudika.ro/......tului.html sau mai poti sa faci forma unei felicitari si sa faci conturul unei fetite cu o floare in mana iar apoi desenezi cu cu rosu inchis cu sclipici cu ce vrei tu fondul dar atenti ca fetita sa ramana alba cam asa ceva de genul acesta http://www.felicitarihandmade.com/

Sper ca te-am ajutat
Funda?