| serjinioserjinio a întrebat:

La scoala am un concurs miss/mister al primaverii martia asta: MISS/MISTER 2011

Prima proba: Fa-ti o prezentare in cateva cuvinte, juriul va lua in considerare modul de exprimare, atitudinea si simplitatea cu care vorbesti despre tine.Tot ce trebuie sa faci este sa fii tu!

A doua proba:

Proba de aptitudini:

Fiecare dintre voi a avut sansa de a alege la aceasta proba.Proba de aptitudini se refera la lucrurile cele mai bine stapanite de tine ca de exemplu : dansul, muzica, recitarea unei poezii etc.

A treia proba:

Intrebari de cultura generala : tragere la sort...

A patra proba:

Alege-ti din lumea mondena, un/o cantaret/eata, un sportive, o persoana politica, un actor etc. si fa in asa fel incat sa imiti prin gesturile sale, prin melodiile lui/ei, scene in care a jucat, iar publicul va oferi note in privinta talentului tau de a imita acea persoana.

A cincea proba:

Proba de dans: Tragere la sort.

In functie de stilul de muzica ales din tombola tu vei dansa pe acel stil : populara, disco, hip-hop, pop, rock etc.

A sasea proba: Completeaza versurile : Tragere la sort.In functie de melodia cazuta tu vei completa versurile in momentul opririi acestea.

A saptea proba :

Prezentare de moda:

Prezinta o tinuta preferata care te caracterizeaza. Juriul va tine cont de felul in care te prezinti dar si tinuta va avea o influenta asupra notelor.

A opta proba: 1. Fetele isi vor elege din public o persoana de sex masculine si il va invita la un dans.

2. Baietii isi vor allege din public o persoana de sex feminine si ii va face o declaratie de dragoste.

A noua proba: Exercitii de dictie.Tragere la sort.

A noua proba: Convinge juriul ca tu esti cel care merita sa castige.

si am nevoie de ajutor la probele:

-a saptea

-a noua

-a patra

-a cincea

Va rog foarte frumos am nevoie pana martea asta si nu prea stiu ce sa fac. Cel mai bun raspuns primeste fundita!

1 răspuns:
| Iustina_1557 a răspuns:

Bun a patra proba eu as alege Madonna sau Lady Gaga pentru ca sunt usor de imitat sau chiar Michael Jackson dar nu ascult nici unul dintre ei.Eu ascul Mariah Carey si Lady Sovereing Stilul de dans popular este foarte usor.Dar eu as alege Hip-Hop pentru ca stiu foarte bine sa dansez si imi place foarte mult.a saptea proba poti sa te imbraci in ce vrei tu in ce iti place tie cel mai mult pentru ca asta te va caracteriza. EXERCITII DE DICTIE nu stiu