| Vero1 a întrebat:

Buna la toata lumea! Am mae nevoie de sfaturile voastre. Am de facut pentru biologie o macheta cu un ecosistem la alegere si eu am ales ecosistemul unei pesteri. Vreau sa fie ceva mai special. Dar nu prea am idee din ce sa fac pestera. Adica sa folosesc sarma pe care sa pun dupa aceea ziar ud si dupa sa vopsesc cu maro...Chiar nu stiu. Si restul e usor de facut...niste viermisori, paianjeni, amfibianul proteus, lilieci, stalactite, stalagmite. Voi ce spuneti? Din ce credeti ca ar trebui sa confectionez pestera?

Răspuns Câştigător
| Florin a răspuns:

Eu ma gandesc sa pui ceva ca niste prereti polistiren,pe el pui ziare,le colorezi cu maro spre negru, pui stalagmite si stalactite, apoi insectele.Asra cred eu