| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti; de Sf.Ion se serbeaza si Oana?

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Buna...da bineinteles pentru ca Oana vine de la Ioana nu? deci La multi ani!

| Bella12 a răspuns:

Nu se sarbatorestebatting eyelashes

| anisoara96 a răspuns:

Cint in corul bisericesc,te asigur ca se sarbatoreste,Religios se ermite a sarbatori toti oamenii de lege crestineasca(Dumnezeu), este important sa sarbatoreasca cei care au numelke asemanator sau din provenientele Sfintului Ioan, Felicitai!

| Giulia_5490 a răspuns:

Da !

| GreenGeorgy a răspuns:

Da, se sarbatoreste si Oana pentru ca acest nume este un derivat de la numele iOANA.

Sper ca te-am ajutat! Funda?