| anonimmmf a întrebat:

Buna lume, chiar nu știu ce sa mai fac și cum sa reacționez sau sa ma comport la unele lucruri adică ma simt nesigura pe mine. Cu familia nu prea ma înțeleg fiindcă tatăl meu, după ce s-a recăsătorit sdistanțat foarte tare de mine; nu mai am nici măcar un prieten și stau decât acasă,; chiar nu mai ma înțeleg cu nimeni simt ca nu ma mai înțelege nimeni și nici nu mai ma iubește nu am cu cine sa vorbesc și ma cert cu toată lumea; si ma jimt foarte goarte singura.as dori un sfat în legătură cu asta(pentru cine a inteles) *dau fundă*

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Povesteste toate necazurile tale cu Creatorul nostru, El ne intelege cel mai bine, niciodata nu se diatanteaza, ne iubeste cu singura dragoste care implineste cu adevarat sufletul nosrru.Citeste Noul Testament cu rugamintea catre Creator sa iti deschida inima si mintea pentru a intelege mesajul Sau.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Îmi pare rău că ești asa.
Ce pasiuni ai? Ce îți face placere? Fa-le pe astea.
Citește, joacă-te și, știu ca e foarte greu, fa-ti prieteni printre colegi.Macar sa ieși din casă.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Sfatul meu e să mergi la un psiholog.

| AlexIonescu39 a răspuns:

Bună!
Găsește câteva carti foarte bune, pentru varsta ta, ele pot fi cel mai bun prieten și îți dezvolta vocabularul, memoria s-a.