| Alexabubuadb a întrebat:

Luna asta implinesc 14 ani si as vrea sa mi-o sarbatoresc dar nu stiu cum si nu vreau sa o fac acasa. Puteti sa imi dati o idee? Voi cum v-ati sarbatorit ziua la 14 ani? Funda

Răspuns Câştigător
| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Fa o la mall cu niste prietene, la un film si dupa la o pizza sau mc. Mai stati ceva si daca mai e timp dupa mergeti in parc cu mai multi, si la film inviti 2-3 prietene ca fiind ziua ta tu trebuie sa platesti biletul asa ca inviti mai putini, si dupa iesi in parc cu mai multi dar faci in asa fel incat ei sa nu stie ca ai fost inainte si la film cu alti prieteni ca se vor supara, sau ma rog faci cum crezi si cum iti permiti doar incerc sa te ajutwinking ai putea de asemenea sa iesiti intr un restaurant de langa/dintr-un parc sa mancati ceva si ii iei si pe parintii tai ca sa sarbatoreasca si ei+atunci cand vor pleca acasa vor putea lua ei cadourile cu masina ca sa nu te cari tu cu ele prin parc cu prietenii, si dupa ce mancati mergeti prin parc toti si gasiti voi ceva de facut...sau ar mai fi o idee sa ti-o faci acasa cu niste prieteni si daca e mai iesiti voi dupa pe undeva, si la sfarsit daca te lasa ai tai invitati niste prietene sa ramana la tine peste noapte ca o "petrecere in pijamale" ceea ce nu va fi da altcumva nu stiu cum sa ii spun ca sa sune mai normal, si va distrati voi gasiti ceva de facut. Sper ca te-am ajutatwinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o luam logic. Cum ai putea sărbători o zi de nastere? Dai un party smecheresc la un local si te-ai scos cu reputatie la liceu. Si platesti de-ti arzi buzunarul. Eu la 14 m-am multumit cu bani si atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai doar 14 ani, e ok acasă. eu n-am sărbătorit, pentru mine sunt doar niște zile obișnuite și atât.

| Alexabubuadb explică (pentru anonim_4396):

Eu nu voiam in club dar voiam sa fac ceva putin mai special.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexabubuadb):

și de ce n-ar fi special acasă? importanți sunt oamenii care îți sunt alături, nu locul contează.

| Ioana018 a răspuns:

Eu mi-am organizat-o la un restaurant(Pizza Hut), după am fost la film, și după am fost în parc, care este chiar lângă mall.Toti colegii mei care au împlinit 14 ani anul' ăsta si-au făcut în cafenele sau la pizza și după un filmhappy