| scump3tea a întrebat:

Buna m-am certat cu cele mai bune prietene ale mele. Dar mai intii de toate va fac cunostinte cu personajele din povestea mea de ieri. [Veronika si Valerika-cele mai bune prietene ale mele] [Vlad-cel mai bun prieten si baiatul pe care il plac {el nu stie ca il plac}] [Ion-prietenul lui Vlad].
Ieri ma primblam cu Veronika si Valerika in parca.Si ne-am asezat pe o banca.Eu eram in mijloc la un moment dat Valerika ii trimite un mesaj Veronikai.Veronika il citeste si spune, da de ce nu ii spui si Gabytzei (pe mine ma cheama Gaby)Valerika a raspuns ca altadata. Mi-am dat seama ca Valerika i-a scris un secret Veronikai dar mie nu mi-a spus. Dar ele spuneau ca sintem toate trei cel emai bune prietene. Ei bine, nu am suportat situatia, si senzatia sufleteasca si am spus.
[aici se termina, m-am plictisit sa va vad cum va impartasiti secretele si eu trebuie sa va privesc pa.]
Valerika a spus [Hai Gaby, e atit de prostesc sa te superi in situatia asta, iti vom spune la un moment dat]
Iar eu am spus [Pa]
Veronika a plecat, dar Valerika se primbla prin parca cu doi prieteni de a ei.Eu m-am intilnit cu Ionut si Vlad si ma primblam si eu cu ei.
Pe urma Valerika s-a apropiat de mine si a spus [Gaby mai esti suparata?]
Eu[si normal ca sint]
Ea a spus[o sa iti treaca] si a plecat.
Deci asa s-a incheiat prietenia noastra. Ce credeti ca am facut rau ca m-am suparat? Deja ma plictiseam ca le vad cum ele doua vb si eu nu inteleg nimic.Eu chiar tin la ele. Dar... Ce ar trebui sa fac? Si ele ce ar trebui s afaca?

Răspuns Câştigător
| pissicutza29 a răspuns:

Dr daca ele sunt pr d mai mult timp.mi se pare logic ca au procedat asa.dr nu zic ca este bine.sa sti ca la fel as fi procedat si eu.dr stiu ca nu`i cea mai buna cale asta.{sa te supi}.ar fi trebuie sa vb cu ele.sh daca tot nu vroia`u sa-ti zic despre ce e vb t suparea`i sh pleca`i.dp parerea mea cred ca pr ta s-a indragostit d baiatul p care il placi.pentru altfel nu s explic dc au tinut secret asta.dci vb cu cea in care ai cea mai mare incredere dintre ele doua.sa`ti zic c s-a intamplat.e pacat s pierzi o prietenie din cauza unor certuri copilaresti.winking.t rog sa ma anunti sh pe mne.cu sfarsitul "povesti":X

3 răspunsuri:
| ℓίίίgнт a răspuns:

Poi.in primul rand ar trebui sa vorbesti cu ele, sa le spui ca toata 3 sunteti prietene nu numai 2 cu 2 si tu singura straight face
Ca ar trebui sa se puna in situatia ta, sa vada cum sa`r simti si uneori.mai trebuie si sa ierti.adika.sa te superi asa repede sad? vor veni vremuri si mai rele, in care va veti certa pe iubitit, atunci ce vei face le vei scoate ochii? (fara suparare). Gandeste`te bine la asta :X si o sa iese bine kiss

| lolozaur_5523 a răspuns:

Ar trebui sa nu vorbesti cu ele ceva timp.Si o sa isi ceara ele scuze...Altfel vor contiuna sa vorbeasca fara tine.

| addutza a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va intalniti toate trei si sa vorbiti sincer pe tema asta ier tu sa le spui exact ce gandesti si cum te simti cand vezi ca ele doua isi impartasesc secretele fara tine. Dar sa nu te rastesti la ele pentru ca se va termina sigur cu o cearta. Sper ca te-am ajutat:*