| Nutella123456789 a întrebat:

M-am epilat cu lama iar acum mi-au aparut bubite mici pe tot piciorul.Cu ce sa dau sa scap de ele?

2 răspunsuri:
| th0xik candy a răspuns:

Acelea sunt iritatii cauzate de lama pentru ca lama a fost folosita de mai multe ori poti folosi crema hidratanta dar fara parfum oriqm in cateva zile maxim iti trec:*

| prietenoricand a răspuns:

Salut.
Stai linistita ca vor trece. Poti da cu o pudra ce se gaseste in farmacii daca tii neaparat. Sa nu dai cu creme pentru ca continanumite grasimi si nu se usuca, s-ar putea sa te iriti mai rau.
Ca barbat iti pot da un mic sfat in ceea ce priveste "epilatul
" cu lama. FOLOSESTE MULTA CREAMA DE RAS inainte sa dai cu lama. E ff important pentru piele indiferent de locul unde urmeaza sa te "epilezi" si mai ales in zonele sensibile. Asta e secretul sa nu mai apara acele bubite.
Sper sa fie ok data viitoare si sa te ajute sfatul meu.