| PaaTrIssIa a întrebat:

m-am saturat! Azi domnul de romana, ne-a adus testele! Apoi le-a lasat la copii sa se uite pe ele! El mi-a spus ca dupa ce termina sa se uite sa i-le aduc jos la cancelarie -deoarece eu sunt sefa clasei! Cand coboram scarile m-am uitat putin pe testul meu si am vazut ca la un ex trebuia sa imi puna 1 punct si el mi-a pus 50 sutimi! I-am aratat si a spus ca nu a fost atent si ca imi adauga acel punct! Cand am ajuns sus in clasa 2 fete de la mine din clasa s-au luat de mine! Mi-au spus, ca ce, ca trebuia sa las testul asa si tipau la mine, ca eu asa fac la fiecare test, si asa mai departe(jigniri peste jigniri) Apoi unul din verisorii unei fete de care s-a luat de mine, a inceput sa ma faca proasta si sa ma injure(mama ta) pe prescurtare( ma-t-a, chestii de astea- El spunand ca eu mi-am corectat testul si asa mai departe! Nu mai suport -am si plans, am ametit la scoala din cauza lor! M-am saturat sa ma jigneasca si sa isi bata joc de mine! Va rog mult de tot sa ma ajutati cu o solutie, dar sa nu imi spuneti ca sa nu-i bag in seama, ca nu merge! Va rog, cat de repede se poate!

Răspuns Câştigător
| artmosfera a răspuns:

Niște fraieri, dă-i în colo. Mereu există invidie de genul, mai ales că ești și șefa clasei, majoritatea cred că ești oarecum mai protejată, chiar dacă nu-i așa.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Eu sunt curios cum au aflat ei de lucrul acesta, ca tu ai vorbit cu profesorul. Si daca spui ca au fost lasate in clasa sa va uitati peste ele de ce nu te-ai uitat in clasa peste test si te-ai uitat pe scari? Probabil daca vedeai greseala din clasa de fata cu colegii tai, acestia nu se mai luau de tine. Cand vine vorba de note toti elevii sunt rai. Ignora-i. Nu ii mai baga in seama.

| PaaTrIssIa explică (pentru GdX):

Am fost cu o colega jos pe scarie, si ea le-a spus!

| GdX a răspuns (pentru PaaTrIssIa):

Nasol. Probabil esti genul de persoana ce alearga dupa note. Sa te uiti in clasa de acum in colo sa nu mai apara discutii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum spanac au aflat ei ce ai discutat cu profesorul?

si tu nu stii sa ignori ce nu te intereseaza?

Răspuns utilizator avertizat
| WeZo a răspuns:

Buna,nu o sa scapi de ei usor,tu cu cat te agiti mai mult si te enervezi cu atat or sa te sacaie mai rau, ca solultie ar fi or sa le raspunzi si tu la jignirile lor, si sa te iei de ei asa nu or sa mai aiba ce sa zica, sau sa nu le mai dai atentie, ti am zis ei cu cat vad ca te superi si pui la suflet cu atat or sa continuie mai mult.