| 0PopaPorno a întrebat:

M-am saturat de familia mea.Nu pentru ca nu vor sa-mi ia iphone sau tableta de 100 de milioane. Maicamea o arde cu sticla de vin in mana mai mereu,tipa la mine din orice,ma critica,imi zice ca nu-s bun de nimic,nu-i mandra de mine cand realizez ceva bun,dar se isterizeaza cand o dau in bara.Ea vrea s-o inteleg pe ea,s-o ajut la tot,sa-i fac poftele,sa-i zambesc,dar ea la mine se uita cu ura, ma dispretuieste pentru ceea ce sunt.Mereu cand ii zic ca ma deranjeaza persoana ei,sare cu gura ca e din cauza ca nu-mi da bani cand ii cer,nu vrea sa-si vada defectele care ma deranjeaza la ea. Tata n-are nici o treaba cu mine. Creca nici nu stie cati ani am. Nu vorbim deloc,nu-i pasa de ce-mi place sau de ce nu,nu-i pasa de ce-mi doresc sa am,sa fiu, sa fac.Intr-un cuvant traiesc singur.Cand am ceva de zis trebuie sa vorbesc singur sau cu un prieten.Cateodata mi-e mila de mine pentru ca nu am avut niste parinti pe care sa-i iubesc cu adevarat si voi astia care aveti de aia faini,pretuiti-i cat puteti,n-aveti idee cat de norocosi sunteti. Nu vreau raspunsuri la asta,pentruc a nu exista o rezolvare, doar voiam sa ma descarc. O seara faina sa aveti.

7 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna pritene incerca sa nu mai pui la suflet observ ca asta faci aproape in aceeiasi situatie ma aflu si eu si crede-ma ca stiu cum este sad! cand un parinte e nemultumit ca vrea mult mai mult de la un copil sa zic asa eu am 20 de ani ma simt matura dar ei inca nu inteleg cas maura imi zice cas copil la 20 de ani imi face figuri tot asa ca la tine fac curat si ea din urma face mizerie si e nasol si se plange ca nu fac absolut nimic dar na nu-i poti multumi pe toti sad asta e oricum l anul am decis sa ma mutl cu iubitul meu in gazda ca e mai bine asafara sa mis e scoata ochi

| kiv1990 a răspuns:

Un singur cuvint: egoist
esti tu care crezi asta
iti cumpara de imbracat?
te hranesc?
te invata?

asta nu inseamna ca nu te iubesc
pai aici trebuie sa vorbesti cu parintii
sa le zc ca am de discutat niste teme specfice
am intrebari la care am nevoie de raspuns
sau mergi la un psiholog cu unul din ei
cu tatal in special

| xLove a răspuns:

Salut!

Sa stii, ca niciodata nu trebuie sa te descurajezi! Mereu vor exista cel putin 2 rezolvari la un caz!
Incearca sa vorbesti cu niste rude cu care te intelegi. Sau, poti apela la protectia copilului, dar na.
Trebuie mereu sa fi demn, sa nu te lasi calcat in picioare de nimeni, sa nu te descurajezi si sa privesti cat de sus poti, pentru ca, nimic nu e imposibil! Inteleg ca e greu sa vorbesti cu parintii tai, pentru ca tu stii care vor fi rezultatele dar. Incearca sa nu te plangi niciodata, pentru ca lumea e rea, si o sa fi subestimat si judecat aspru!
Incearca sa ii faci pe ai tai sa vada cum esti tu. Adica, toata lumea are macar 1% de bunatate, doar ca nu e descoperita.
Daca nu poti sa faci ceea ce iti spune inima, sa gandesti rational mereu, pentru ca vei avea de castigat! Nu crede in basmele de pe Facebook. Fara ratiune, nu faci nimic!

Bafta! happy

| sofstatics a răspuns:

O.O Sa fii bine. Si sa se rezolve tot! Acum de sarbatori.happy

| Zoella a răspuns:

Încearcă să comunici mai mult cu ei. Şi eu am nişte părinţi care fac aproape aceleaşi chestii cu ai tăi, doar că mă ascultă când am ceva de zis. Nu contează dacă mă ajută sau nu, măcar pot să mă bazez pe cineva şi să am încredere că, dacă mă descarc, pot să ţină secretele. Cât despre problema ta, e adevărat că nu există o rezolvare, dar totuşi sunt părinţii tăi şi n-ai ce să faci.

| Chrischan a răspuns:

Zic sa incerci sa te intelegi bine sa rezolvi cu ea, daca nu fa-ti un grup de prieteni apropiati si stai cu ei o sa iti fie mai bine. Oricum decat fara si la orfelinat mai bine cu o nebunawinking

| SheLiesBehindTheMoon a răspuns:

Poate ca te-ai saturat, dar e maica-ta. Daca nu te poate intelege ea, incearca sa o faci tu, incearca sa o indepartezi de bautura si orice alte obiceiuri proaste mai are. Eu nici macar nu mai stiu cum arata mama, eram prea mica atunci cand am pierdut-o, deci considera-te norocos.