| maximrobertalin a întrebat:

Buna m-am saturat sa am dezamagiri nu mai stiu ce sa zic parca viata ma pune la incercare vreau sa am si eu o prietena ce doamne iarta-ma vrea viata asta de la mine

6 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

In timp ce tu iti urasti viata sunt cu milioanele ce ar vrea sa duca o viata ca a ta.
Suck it up. Viata e grea, nimeni nu a spus ca e usoara, dar e placuta asa cum este ea si cat este ea.

| maximrobertalin explică (pentru M25M):

Nu sunt de acord cu tine cum adica ar vrea milioane sa aibai o viata ca a mea ce e mai e si asta zi-mi da-mi motivul care imi zici mie asta nu te inteleg

| M25M a răspuns (pentru maximrobertalin):

Adica ai casa, ai familie, esti normal din punct de vedere locomotor, esti complet functional cerebral, ai mancare in frigider, ai acoperis deasupra capului, ai pat in care sa dormi noaptea?
Daca raspunsul la toate acestea este da atunci iti vei da seama de ce am zis ca milioane de oameni isi doresc sa aiba viata ta.

Esti nascut in 94 vorba lui Yume si fara suparare motivul lamentarii este superficial. Faptul ca nu ai prietena nu este vreo "incercare". Viata nu vrea nimic de la tine, se pare ca tu vrei ceva de la ea si anume o prietena si daca tu crezi ca o sa-ti cada una din cer, mai gandeste-te.

| maximrobertalin explică (pentru M25M):

Sory dar imi este greu fetele de pe timpu deacum e greu de cucerit referitor la bani e crizaa! ce facem muncim si ele ne dau cu sutu? sau mai degraba cautam una mai uarata ok poate exagerez dar cred ca mai bine termin scoala si dupa aia mai vedem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești născut în 1994 înseamnă că nu ești chiar atât de bătrân și disperat. Right?
Ai toată viața înainte și cu siguranță te vei lovi de probleme mai grave de atât. Cum vei reacționa atunci?
"Ce vrea viața de la mine?" e întrebare greșită. Întrebarea corectă e "Ce vreau eu de la viață?"
Tu îți organizezi viața, așa că nu căuta răspunsurile în altă parte decât în tine!

| prefer0anonima a răspuns:

La intrebare asta ar trebui sa raspunzi tu.Numai tu poti sa iti faci viata cum vrei.Ea nu se face singura deoarece greselile si micile defecte ii strica sensul. Vreau sa spun ca ar trebui sa te gandesti bine cu ce ai gresit tu si dupa aia sa vezi de ce esti dezamagit. Daca esti prea sensibil si delasator incearca sa fi mai dur in viata daca esti genul de baiat smecherasi incearca sa fi mai romantic si mai sensibi.Iti doresc ca pana la urma sa iti gasesti persoana potrivita si incearca sa ii acorzi mula atenti deoarece asta isi doreste orice fata.Succes!