| NaziPatrick31 a întrebat:

Buna ma 14 ani si am o problema care as vrea sa o rezolv.La scoala este o fata cu care ma intelegeam bine si vorbeam des, dupa un timp a inceput sa imi placa de ea si i-am spus ca imi place de ea dar ea mi-a spus ca nu ma place si nu m-a mai bagat in seama si ma tot ocoleste. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Multumeste-i pentru ca a fost sincera cu tine si accepta realitate: o fata care nu te place nu poate sa-ti devina iubita. Spune-i insa ca refuzul ei nu este un motiv pentru care voi sa va ocoliti reciproc, puteti fi pe viitor doi buni prieteni, asa cum ati fost si pana acum.

2 răspunsuri:
| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Mai intai intreab.o de ce te evita'daca iti raspunde si.ti spune ca nu te evita e totul ok, daca in schimb iti spune ca te evita pentru ca o placi, spune.i ca nu e mare lucru, simteai cv pentru ea, dar dupa ce i.ai marturisit ti.a trecut, a fost un fel de "tentativa", doar mi s.a parut(din pacate cand o fata te evita pentru ca o placi trebuie sa o minti si sa ii spui ca nu o mai placi, pentru ca sunt fraiere daca asta e motivul)

| Alin26XD a răspuns:

Sa gasesti pe altcineva.