| deedi9 a întrebat:

happy Am un coleg cu care ma inteleg destul de bine, vorbim des pe mess si mai iesim in ores (in colectiv) big grin. De o bucata de timp el a inceput sa ma placa, nu mi-a zis asta, dar mi-am dat eu seama, e prea evident x_x! Numai ca eu nu simt nimic pentru el si nu cred ca as putea simti vreodata. Il vad ca pe un prieten, nimic mai mult. Cand m-a intrebat ce am facut de revelion i-am zis adevarul * ca am fost la niste prieteni acasa *, numai ca l-am bagat si pe "iubitul meu" in decor big grin. Eu nu am iubit ( dar colegii nu imi stiu "starea civila" sa zic asa - in afara de cateva colege cu care ma inteleg mai bine- ), numai ca i-am zis asa ca sa nu se ajunga sa ma intrebe in fata sau sa incerce sa ma sarute si sa trebuiasca sa il resping in fata. De cand i-am spus asta nu a mai vorbit cu mine :-s. L-am mai intrebat pe mess ce face ( telefonul si l-a ars) dar imi raspunde prea sec si nu mai vorbim asa cum vorbeam inainte. Faza e ca la scoala era unul dintre colegii cu care ma intelegeam cel mai bine si chiar tin la el - ca la un amic- sad. Probabil, dupa ce s-a intamplat acum, vacanta asta, o sa fie diferit la scoala si o sa se simta cam naspa si o sa ma simt si eu naspa din cauza asta :-big grin

1 răspuns:
| Airam99 a răspuns:

Cam asa ceva.Stiu prin ce treci.Am patit-o si eu.Incerca sa`-i explici ce s-a intamplat si poti sa scoti chestia cu iubitul tau care nu exista.Ii spui ca v-ati certat sau ceva de genul asta. Daca iti zice daca il placi sau daca vrei sa fii cu el nu te panica. Spune-i ca nu simti nimic pentru el deocamdata, cere-ti scuze spune-i ca o sa te straduiesti sa-l placi sau exista sansa cum a fost la mine sa ii zic ca plac pe alt cinea si nu poti fii cu el pentru ca nu vrei sa se vorbeasca de tine ca de o"curva"(scuze cuvantul).