| anonim_4396 a întrebat:

Anu trecut in februarie m-am mutat la un liceu nou, in clasa era o fata care imi place mult, dupa un timp m-am integrat in clasa aceea, nu mai imi placea de colega mea, nu ne intelegeam deloc bine. Acum cateva luni, a inceput sa flitreze cu mine pe mes si la scoala, eu am acceptat, si a inceput sa imi placa din nou de ea. Problema mare este ca mai este un baiat in clasa care tine la ea [asa zice el] si ea la fel, dar nu se mai intelegeau asa de bine. Vorbeam tot timpul cu ea, incepusem sa simt ceva, dupa vreo 2 saptamani am fost impreuna. Gaseam motive de cearta in fiecare seara, ne certam mai mereu, eram impreuna cam doua zile si totu era frumos, apoi se strica tot si ne desparteam, ea dupa ce nu mai statea cu mine se "ducea" la colegu meu, apoi dupa cateva zile venea la mine si imi spunea cat de mult il uraste si ca nu vrea sa mai ma piarda. Si tot asa... dupa un timp ne-am despartit si a2a zi era in rel cu altcineva, a stat vreo 3 saptamana cu el dupa care am inceput iar sa vorbesc cu ea s i-am zis ca vreau sa avem din nou o relatie si sa se desparta de el. A urmat 2 3 zile sa stea cu mine, in astea 2 zile mi-a spus ca VIRGULA colegu ala se da din nou la ea, si normal a urmat sa ne despartim, domnisoara s-a dus cu e la film alea alea. Este vacanta, am fost la patinoar unde am vazut-o cand se saruta cu un baiat, am ignorat asta. nu mai vorbeam deloc cu ea, acum spre sfarsitul vacantei am niceput iar sa vorbim, se poarta uimitor de frumos cu mine si mi-a spus ca nu poate sa ma piarda si ca tine mai mult la mine. Eu i-am spus cum sta lucrurile si ca nu cred nimic din ce spune, a inteles si a spus ca o sa isi repare greselile. Ea vrea sa fim din nou impreuna, eu nu stiu ce sa mai fac, cred ca mai bine o las in pace cu "prietenii" ei si merg pe drumu meu, dar as dori o parere si un sfat de la voi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| R3Beka a răspuns:

Fix asa mi s-a intamplat si mie. Trebuie sa o lasi un timp in pace, fara sa mai vorbeti cu ea sau sa o mai bagi in seama. ia-o peste picior fiind ca asa merita din cate ai povestit. sa o lasi sub ignoranta asta totala pana la inceputul lui martie. asa va vedea ca nu eati vreaun prost care are ochi numai pentru ea. tu nu vezi ca ce face ea cu tine se numeste manipulare? te impaci cu ea cand are ea chef.isi bate joc de tine. daca asculti sfatul meu si o lasi in pace cam o luna jumate...adica cam cat a mai ramas pana in martie ea o sa vada cum e fara tine. asa ea ar putea sa isi descopere singura greselile. SI INCA UN SFAT : sa o lasi sa isi gaseaca singura greselile.fa-o tu sa si le descopere! acum depinde si de tine. crede-ma asa merge cel mai bine pentru ca am avut un iubit care facea la fel cu mine si am facut tot ce ti-am zis mai sus si acum sunt impreuna cu el din nou. bafta! funda?

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Ma asteptam sa ai mai mult discernamant.Ma gandesc ca poate iti place sa joci alba-neagra.E mai mult decat evident ca trebuie s-o lasi sa faca ce vrea ea dar fara tine.

| PatyKan a răspuns:

Fata nu e hotarata. Ai fost cu ea, ai vazut ce repede "arunca" o relatie veche pentru una noua. Cred ca ar trebui sa iti vezi de drumul tau si sa o lasi cu prietenii ei... Ca ea nu se multumeste doar cu unul, din cate am citit. Si decat sa te insele, mai bine o lasi in pace [parerea mea] happy

| B343 a răspuns:

Mai sunt astfel de specimene si dupa ce se despart de tine din cauza la cineva, regreta mult si te vor inapoi, le dai o a doua, treia, 1000a sansa, dar nu merita cand sunt alte fete mult mai bune. Parerea mea happy

| Anca95 a răspuns:

Asa trebuie sa faci sa mergi mai departe! Hai sa fim seriosi! Nu ai observat ca tu in toata povestea aceasta esti roata de rezerva, ca apeleaza la tine numai cand esti singurica si ca de fiecare data spune aceleasi vorbe pe care nu este in stare sa le puna in aplicare? Eu zic sa o lasi in pace cu iubitii ei pentru ca este tare indecisa colega asta a ta.

| Muffs a răspuns:

Daca as fi in locul tau, a2a oara mi-ar fi de ajuns ca sa stiu ca se foloseste de mine.Unii ca tine au acceptat sa fie inselati si mai multe numai pentru ca tin la persoana respectiva.Ea se joaca cu voi.Dar tu nu ai cum sa vezi asta din moment ce o iubesti.Cel mai bine ar fi s-o ignori, s-o uiti, sa te prefaci ca nu exista si atunci va vedea ea ce a pierdut. Poate vroia sa iti testeze increderea dar putine sunt persoanele care agreeaza asemenea lucruri. Daca nu poti sa renunti la ea si chiar o iubesti pune-o sa aleaga intre voi.Atunci o sa vezi si tu pe cine iubeste cu adevarat.sau cel putin de cine facea mistowinking