| Ariadna_7511 a întrebat:

Ma intrebam dack stiti ceva remedii impotriva racelii? In afara de medicamente.

Răspuns Câştigător
| dydy1992 a răspuns:

Poti bea ceai din frunze de ceapa :d face foarte bine la recealawinking
Daca vrei iti spun si cum se prepara:
1)Cureti o ceapa de coji
2)Intr-o cratita pui apa(cantitatea pe care crezi ca o vei bea) si bagi foile de ceapa acolo(poti curata 2-3 cepe de coji)
3) Lasi la foc mediu pana clocoteste
4) Apoi o bagi in pahar si o indulcesti cu miere sau zahar si poti baga cu o lamaie care e foarte buna pentru tusewinking
5)Acoperi paharul cu o farfurie mai mica si astepti 5-10 minute dupa care scoti cojile de ceapa(cojile cand le bagi inainte sa le speli)
6)Apoi astepti pana se mai raceste putin deaorece nu e bun asa fierbintewinking
8) Gata happy poti sa il beiwinking Desi nu are un gust atat de...bun laughing dar face bine la receala(Nas infundat, tuse si raceala)

3 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Ceailul
Poti sa faci gargara cu sare si apa
sau sa iti pui sare pe gat
sau sa bei zatu de la mamaliga. pe vremuri asa se facea. este o mamaliga dar mai moale

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Cand esti raciat e bine sa iti fie mereu cald la picioare pentru ca de acolo porneste totul. intr-o cadita toarna apa din ce in ce mai calda pana cand devine fierbinte stay in apa 5 - 10 min si apoi infasoarati picioarele intr-un prosop si nu te misca din pat cel putin 30 min o sa vezi ca o sa simti o caldura placuta in tot corpul si te vei simtii mai revigorata

| KaTtY a răspuns:

Bea ceai caldut cu lamaie si indulcit cu miere de albine
asta mi-a spus si mie de la spital si mi-a trecut