| RobertVali111 a întrebat:

Ce metode naturiste impotriva racelii stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de lămâie îndulcit cu miere. La un litru de apă o lămâie medie tăiată cuburi care se pune în momentul când apa a început să fiarbă, se mai ține timp de un minut pe flacără, se lasă 5 minute să se liniștească după care se pune 2-3 lingurițe de miere. Se bea toată cantitatea de ceai de-a lungul zilei.
Sănătate.
Pa, pa.

| Dienuka a răspuns:

Se poate lua un supliment cu echinacea. Mai este foarte bun propolisul. Exista la plafar si pastilute de supt propolis cu echinacea si vitamina C. Pentru tuse exista un sirop dintr-un complex de plante - Plantusin se numeste. Ceaiurile sunt foarte bune cu lamaie si miere (exista chiar unul in comert care se numeste "Raceala si gripa" si este de la Fares). Supa de pui este iar excelenta, carnea de pui in momentul in care se face supa din ea, elibereaza un aminoacid numit cisteina foarte benefic pentru caile respiratorii. Usturoiul este considerat un antibiotic natural. Ar fi bine un repaus la pat pentru cateva zile. Sanatate