| hatteya a întrebat:

Bună, mă numesc Alexandra, am 15 ani și acum cateva luni am cunoscut un băiat de vreo 29 de ani cu care m-am înțeles super bine pentru că e atât de copilăros, la fel ca mine.
Acum 2 zile mi-a mărturisit că are sentimente pentru mine. Pană în acel moment eu nu simțeam nimic de genul asta, dar după am început să am
acel gol în stomac umplut de fluturași și să mă emoționez când vorbesc cu el, știu că nu e prea ok și nu știu ce să fac, nu îl pot ignora sau să îi spun să nu mai vorbim pentru că și eu am început să țin la el, nu știu de ce.
E super ciudat pentru mine și chiar aș avea nevoie să mă ajutați cu niște păreri/sfaturi că nu am cu cine să vorbesc despre asta.
Mulțumesc, ofer fundă.

Răspuns Câştigător
| Staind a răspuns:

El doar coboara la nivelul tau, iar motivele pentru care face asta pot fi diverse.
Nu te-as incuraja sa intri in asa ceva. Si nu pentru ca ar profita fizic de tine, ci pentru ca la varsta lui are alte asteptari de la viata, iar tu esti inca prea mica pentru vrajeli de genul.
Nu vad cum ar putea sa te avantajeze o potentiala relatie cu tipul.
N-are sens sa cazi in gropi d'astea.

E super ciudat pentru tine pentru ca probabil nu ai mai auzit asta de la nimeni, ori daca ai auzit nu era cine voiai tu. Ma rog. Ideea e ca se simte bine cand o auzi pentru prima data, asa ca tinzi sa crezi ca e uau...cand probabil e meh.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este pedofil sau proxenet, care incearca sa te atraga si sa te violeze sau sa te vanda pe piata de scalve sexuale sa faci prostitutie!
Spune-le parintilor si dati-l pe mana Politiei, pentru ca nu este normal ca un barbat de 20 de ani, sa se dea la un copilas mic si naiv!
Legea te va proteja dar trebuei sa le spui imediat parintilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare ce vrea un barbat in toata firea de 29 ani de la o fetita naova de 15 ani? hmmm oare ce?

| Gonrax a răspuns:

Un barbat normal, de 29 de ani, n-ar face asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Da doamne sa fii troll".

| utilizatorcim a răspuns:

Păi... Mai bine stai departe. Adică nu poți știi niciodată ce e în mintea unui om. Și e vorba și de o diferență de 14 ani... Cel mai corect ar fi să-i spui că nu-i chiar ok ce simte el pentru tine. Cel puțin nu acum. Cand tu vei avea 20 de ani el va avea 34 și atunci lucrurile ar putea sta altfel, dar acum e cam ciudat.
Și depinde și cum l-ai cunoscut. Dacă nu e vreun apropiat al familiei, atunci stai cât de departe poți.

| AlexBV2002 a răspuns:

El doar te foloseste! La vârsta lui mulți sunt maritati deja! Daca vrei să ai un prieten eu sunt disponibil! Cauta-ma pe Facebook cu numele de mai sus sunt din BRAŞOV

| AlexBV2002 a răspuns:

Se foloseste de tine! E foarte mare diferenta intre vârsta ta si al lui! Daca vrei prieten eu sunt disponibil