| LaLalaaa a întrebat:

Ma numesc Ancuta si am 13 ani.Imi place de un baiat de varsta mea foarte dragut.Nu stiu insa cum sa il fac sa ma observe. Voi merge in aceasta vara in tabara cu scoala unde o sa fie si el... dar pana in august mai e mult si nu stiu ce sa fac sa ma stie si sa vorbeasca si cu mine. Astept sa imi dati sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Alexăndruţaa a răspuns:

Hei :X.
cere`i unei prietene [sau poti chiar tu] sa se duca [sau sa te duci] la el si sa intrebi/e daca ti-ar putea da id`ul sau numarul de telefon.
dupa care ori prin tel ori prin mobil ii spui ca`l placi big grin [eu asa am facut]si.mergee big hug
apoi...rogi alta prietena sa-l intrebe ce simte pentru tinebig grin!
si vezi. daca sunt sentimente reciproce poti sa-l inviti la suc, sau orice altceva dupa care ii zici ca vei merge si tu in tabara unde merge si el!

1 răspuns:
| Bacemi a răspuns:

Vezi poate aveti vreun prieten comun. Daca e asa ai sansa de a-l vedea pana atunci si de a face mai de timpuriu cunostiinta.