| Mikutza97 a întrebat:

Ma numesc Bejan Violeta.
Eu invat la scoala Generala Suseni Jud Mures.
Sunt pe clasa a VIII. As vrea sa va marturisesc urmatoarele:

Avem un profesor violent(Braicu Simion), care zilnic da in copii, ii scuipa ii da cu capul de perete, ii prinde de gat si ii trage peste banci.
le rupe caietele, si ii injura vorbeste foarte urat. Chiar azi eu am avut un incident cu dansul. Eram la ora de Cultura Civica ora 11.
D-Profesor a vrut sa imi ia caietul sa mi-l rupa, eu l-am luat de pe banca moment in care a sarit pe mine, a inceput sa injure. eu m-am tras
langa geam caietul nu mai era la mine, el a continuat sa fuga dupa mine moment in care nu stiu ce s-a intamplat dar a cazut draperia de lemn pe mana in care
cu jumatate de an mi-a fost rupta caci am suferit un accident. Am cazut dansul a sarit din nou peste mine la care colegi au sarit si l-au tras jos.
Continuind sa vorbeasca urat cu mine am iesit impreuna cu doua colege din clasa mergand sa ii spun d-diriginte.
Dansa a zis ca nu are ce sa faca pentru ca daca nu vin parinti sa puna plangere ei nu pot face nimic din motive ca are pe cineva care il sustine!
Directorul mi-a spus acelasi lucru. Dar el fata de director a inceput sa minta ca nu este adevarat!
Acest lucru se repeta zilnic cu difetiti elevi.

V-am scris aceste lucruri pentru a va cere sfaturi. Ce am putea face?

6 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Păi părinti vostri trebuie să depună neapărat plangere! Dacă se comportă asa nu ar mai trebui să predea straight face

| giulia890 a răspuns:

De ce nu vorbiti cu parintii sa mearga la politie sa depuna plangere? Daca era maica-mea il lua pe el la bataie. fara politie

| deavolu a răspuns:

Daca parinti tai nu fac nimica aici ai o adresa care te poate ajuta
http://www.telefonulcopilului.ro

| Minuneee19 a răspuns:

Exista politie straight face.vai ce mai poti auzi sad. astfel de profesori nici nu au ce cauta in scoli :@. cred ca are nevoie urgenta de un psiholog laughing

| Mikutza97 explică:

Da au fost 4 parinti si au depus plangere la scoalahappy. Directorul zice ca nu poate face nimic decat sa duca plangerile la inspectorat. si sa vada ce raspuns primeste de acolo.

Daca filmez pot fi exmatriculata?

| Mikutza97 explică:

Deavolu mersi mult pentru pagina:*