| Badic_Madalina_1990 a întrebat:

Ma numesc Madalina(Mada) si am o scurta povste,daca pot zice așa.
De la începutul anului scolar un coleg din clasa ma tot tachineaza adică ma impinge in joaca, ma lovește cu piciorul in picior, iar de fiecare data cand trece pe lângă mine trebuie sa îmi facă ceva sa îmi puna gluga in cap, sa ma ciupeasca etc.In fine chestia e ca eu am fost impreună cu varul lui si pe tot parcursul relației mele cu varul colegului el îmi tot spunea ca ala e prost si nu mai stiu ce..Adică eu ma gândesc ca era intr-un fel gelos...Așa si acum doua zile, adică joi, am sarbatorit cu diriginta Ziua Colegului si ma tot enerva adică m-a făcut sa vărs vreo 3 pahare de suc pe jos si venea la mine mereu sa îmi ia paharul cu suc.Toate bune si frumoase pana când colegii au pus o melodie populara si eu eram pe lângă el si m-a ținut de mana ca sa dansez cu el, dar eu am refuzat deoarece nu îmi place sa dansez si in plus am fi făcut circ daca dansam amandoi happy si pe urma toate au fost normale pana când el mi.a făcut cu ochiul dar nici nu stiu de ce laughing
Si acum ma macină gândul daca lui ii place de mine.Ar fi drăguț dar oricum e mai scund decât mine si nu am speranțe laughing
Deci întrebarea este:Voi ce credeți ii place sau nu de mine?!?
Dau funda la cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Venusgirl a răspuns:

Nu uita!: baietii (de acest comportament) isi bat joc de fete spunindu-le cuvinte frumoase sau cucerindu-le. eu am in clasa mea asa baieti. ii cunosc foarte bine. mai intii acestia incep a birfi intre ei de exemplu: aia va fi a mea, aia moare dupa mine, (se aseamana putin cu primul episod din pariu cu viata sezonul 1 cind Andrei pune pariu cu colegii ca Ioana va fi a lui), etcsad...mda asa sunt baietii... si apoi, unii te vreau pe o noapte.
sfatul meu: nu te lasa indulcita de gesturile lui. o persoana nu se schimba in 2 zile. mai degraba vrea sa-si bata joc de tine... mai bine fa-te inaccesibila si nu-i raspunde la gesturi. incearca aceasta tactica citeva zile si o sa vezi ca dupa ce nu-i vei atrage atentia, acesta se va satura si va pleca ca sa-i cucereasca inima altei fete...(intr-un cuvint te va parasi ca pe un obiect)

nu fi ieftina, noi, fetele meritam mult mai mult. acesti baieti sunt fustangii si ca de obicei noi fetele luam totul foarte in serios, iar apoi suferim ca niste prostute...crying(

funda?!

| Badic_Madalina_1990 explică (pentru Venusgirl):

Ai dat un răspuns bun, dar mai aștept si altele si apoi il hotărăsc pe cel castigatorwinking

2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil ca te place