| Maria9797 a întrebat:

Ma numesc Maria si am aproape 20 de ani.Mai exact in Martie îi fac. Vreau sa ma tund.cheala.M-am vopsit in urma cu cateva luni de vreo 4-5 ori intr-o luna.Si imi cade parul de la radacina si mi se rupe.De exemplu la spate unele fire de par sunt rupte de la jumatate chiar mai sus.Am avut parul pana la jumatatea spatelui dar am tuns cam o palma din el.Asa daca ma tund cheala la varsta asta imi mai creste parul? Si daca vopseaua l-a distrus la radacina o sa mai creasca? Chiar o sa se faca parul des si gros dupa? Sau sunt doar povesti? Dar daca ma tund cheala, cheala sa nu se mai vada par e posibil sa nu mai creasca niciodata.Si pana la vara cam cat imi creste? sad sadsi da stiu nu o sa se mai uite nimeni la mine timp de 2 ani sau 3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti iei vitamine de la doppelherz, alea efervescente au efect mai rapid, grabesc cresterea parului. Mie imi plac cele de la a la z.

Poti sa-ti faci masca din ulei de masline extra virgin ( gasesti in auchan la 10-11 lei si are 500 ml ), vitamina a si e uleioasa si ulei de ricin pe care sa lasi peste noapte.

Daca crezi ca ti-ar sta bine roscata poti sa folosesti henna pura, este un tratament foarte bun pentru par. Si cu fiecare vopsire cu ea parul devine mai inchis si mai gros, se aduna straturi de henna pe par. Partea buna cu henna e ca o poti folosi de cate ori vrei, si ai rabdare, fiind un tratament nu dauneaza parului.

Poti citi comentariile, asta-i henna pura : http://www.elemental.eu/ro/696-henna-roscat.html

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poti sa te tunzi 0, parul oricum creste. Tunde-te pana la umeri, aplica tratamente de ingrijire si nu te mai vopsi o perioada. Si ai grija la alimentatie. Bafta

| T0T a răspuns:

Nu știu dar ți-ar sta mai bine cheală.

| OldSoul a răspuns:

Iti creste sigur!
Nu o sa se faca mai des, aia e o aberatie, in schimb toate firele vor fi egale, deci dupa ce-ti creste parul cel mai probabil va fi mai des decat il ai acum.
Daca te tunzi "Cheala" parul iti va creste in continuare, nu ai de ce face griji.
Pana la vara nu stiu cat iti va creste, din cate am auzit cam un centimetru pe luna acum nu stiu daca e adevarat.
Iar cu faza ca nu o sa se uite nimeni la tine, nu trebuie sa-ti faci griji.

| rubyri a răspuns:

Incearca pana la gat sa il scurtezi, nu cheala, doarece iti dai seama ca nu va mai creste atat de des si bogat, ar fi bine sa lasi vopselele de par deoparte si sa mergi la doctor sa iti scrie un tratament de par potrivit tie cu rezultate bune!