| ralucadodo09 a întrebat:

ma numesc Raluca. si as avea nevoie de ajutorul vostru!
Sunt clasa a 7a si vreau sa ma mut la o alta scoala la care voi ramane si la liceu. si nu stiu cand si ce trebuie sa predau si ce cereri si tot pentru a ma transfera happy Imi spuneti va rog, daca stiti!

Multumesc!

1 răspuns:
| Maria321 a răspuns:

Buna Raluca. Cel mai bine ar fi sa mergi la secretariatul scolii unde vrei sa te transferi si sa intrebi acolo ce acte sunt necesare pentru ca lucrul acesta difera de la o institutie la alta (o spun din proprie experienta).

In principiu iti trebuie foaia matricola, fisa medicala,, copii dupa actele de identitate ( C.I parinti/tu(daca este cazul), certificatul tau de nastere), aprobarea directorilor din ambele institutii, o cerere mai intai la scoala unde se va face transferul si daca este aprobata, apoi, la scoala de provenienta se va face alta cerere, apoi transferul este gata :d. Pup. Succes la `alergat` laughing :*