| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am stat singura mai mult timp, a aparut un baiat in care imi spune ca el ma iubeste de foarte mult timp, cand am auzit asta i-am spus si eu ca il iubesc si el se tot gandeste la mine de mult timp. Eu inca mai tin la fostul. Ce sa fac? Oare baiatul asta ma poate faca sa-l uit pe fostul?

42 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La voi declaratiile astea au devenit asa de usoare, de parca ati visat peste noapte, dar in realitate, este confuzie mare, pentru ca-i simpatie, nu iubire.

Cat despre "fostul" da-i pace, ca de nu a mers relatia cu el, nu va merge niciodata!

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca vei incerca si doar daca veti fi si ''compatibili'' exista toate sansele ca el sa reprezinte ''medicamentul'' optim pentru tratarea ''cicatricilor'' sentimentale de care inca momentan mai suferi. O vorba din popor zice ca : ''incercarea moarte n-are'' deci putin curaj, putina determinare si s-ar putea ca soarele sa reapara si in viata ta. Succes!

| Felys a răspuns:

Nu spune niciodata ca iubesti pe cineva daca nu e real, puteai sa pui si tu ca doar il placi momentan si daca el doreste sa incepeti o relatie poate in timp vei ajunge sa il uiti pe celalat si chiar sa il iubesti pe asta, dar nu trebuia sa ii zici ca il iubesti pentru ca nu ai fost sincera de la inceput

| anonim_4396 explică (pentru Felys):

El a spus si a tot insistat ca ma iubeste

| GoldenZenith a răspuns:

Cum poți să spui că îl iubești pe tipul respectiv dacă tu te gândești la fostul? Nu are logica ceea ce spui. Implica te într-o relație cu băiatul ăsta doar dacă știi că îi poți oferi ceea ce primești de la el. Nu îl amăgi. happy

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

El a spus ca ma iubeste si ca se gandeste de mult la mine. Nu intelegi

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca mai ai timp sa te gandesti la fostul inseamna ca e o rana acolo care nu s-a vindecat.
Tu vrei sa il folosesti pe tipul asta ca sa treci peste fostul, imi pare rau de el.
Nu il iubesti, l-ai mintit ca il iubesti, nu stii ce e aia iubire, daca stiai, nu puneai intrebarea asta.
Si probabil nici pe fostul nu il iubesti, probabil ai vreo obsesie pentru el.
Esti o egoista dupa parerea mea.
Esti mica probabil, dar ai tu timp sa vezi ce si cum.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Eu stiu ce este aia iubirea nu ca tine. Eu egoista tu frustrat

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Eu stiu ce este aia iubirea"laughingNormal.Tu esti experta in domeniul asta.
E trist daca tipul ala chiar tine la tine.Si e si mai trist ca tu vrei sa te folosesti de el.

| Elena9328 a răspuns:

Nimeni nu te poate ajuta să uiți un om. Depinde de tine.
El se gândește la tine, doar pentru că si tu i-ai spus că l iubești. L-ai făcut să trăiască o iluzie.
Sa spere la o relație cu tine.
Ceea ce este cam imposibil având în vedere că tu ÎNCĂ ȚII la FOSTUL, și nu la EL. Gândește că FOSTUl e de domeniul trecutului și dacă era sa fie, era și acum.
Ceea ce trebuie sa faci este sa ți pui ORDINE in gânduri, în viața. Daca consideri că L AI PUTEA IUBI PE ACTUALUL, dă ți șansa asta. Daca nu crezi, LASĂ L sa cunoască un om care l merita. Fiindcă și tu vei întâlni un om care te va merita cu siguranță. Nu se oprește viața în loc pentru nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Am InTeles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e problema ta, daca tantalaul asta te poate face sa il uiti pe ex. Cat de trist. Imi pare rau pentru el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Unde este tristetea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti serioasa? Cum adica unde? Tu stai si iti iei pe post de iubit un catelus doar ca sa uiti de ex. Ceva mai trist de atat nu exista!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

El a spus ca ma iubeste si ca se gandeste de mult timp la mine

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. Pe el il cred. Dar nu pe tine. TU nu il iubesti si de aia relatia voastra e una trista.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca asa crezi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred, sunt sigur. VEzi ce ti-au spus Golden, Rania si Sharker. Si ei gandesc la fel ca mine. Deci si cu beci, am dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Altul care nu stie pe ce lume se afla, esti la fel ca alea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lasa ca stii tu, mai ales cu intrebari ca "De ce femeile nu mai sunt supuse? Femeia trebuie sa fie supusa." rolling on the floor). Si cireasa de pe tort "
De ce toti barbatii sunt porci? De ce nu mai exista domni barbati adevarati?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici un baiat nu o sã poatã sã te facã sã-l uiti pe fostul, vorbesc in general.
Incearcã si cu el, deoarece si nevoie de putinã distantã fata de fostul!

| Raniaa a răspuns:

......meh! rolling eyes
Nu mi se pare corect să amagești un om degeaba. Mi se pare o prostie să spui un "Te iubesc" dacă nu-l simti, nu de alta dar este posibil să aduci o suferinta inutilă acelui om. Iubirea nu este un sentiment pe care nu îl întânlești la orice colt. Dacă ai nevoie de pansamente pentru suflet, puneți-le singură!

| anonim_4396 explică (pentru Raniaa):

Poate ca el ma poate ajuta

| DonGiani a răspuns:

Dacă îți dorești să stai cu el doar pentru a-l uita pe fostul, foarte urat din partea ta. Un comportament narcisist, foarte urat.

| anonim_4396 explică (pentru DonGiani):

Narcisist esti tu! El a spus ca ma iubeste

| anonim_4396 explică (pentru DonGiani):

Tu cunosti vreo femeie?

| DonGiani a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce întrebare idioata mai e și asta?

| anonim_4396 explică (pentru DonGiani):

Este narcisistã, toate sunt narcisiste mai ales daca sunt tinere nu ai cum sã ii schimbi modul de gândire, chiar daca face un lucru gresit. Daca ii explici te va jigni!

| DonGiani a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt toate, crede-mă!

| DonGiani a răspuns:

Pai ești narcisista pentru ca el te iubește și tu îți bați joc de el... Pffff

| BeSmart17 a răspuns:

Nu trebuie sa.l folosesti ca sa te faca sa uiti de fostul..doar trebuie sa te gandesti daca iti place de baiatul asta, daca tii la el, daca il consideri un prieten bun caruia ai putea sa ii spui problemele si sa te sustina. El nu trebuie folosit ca pretext. spec ca am ajutat

| AdinaanidA a răspuns:

Dacă tu accepți relația cu acest băiat care te iubește și la un moment dat apare fostul care îți spune că vrea să fie din nou cu tine, ce ai să faci?

| addy200 a răspuns:

" Eu încă mai țin la fostul " înnebunesc când aud chestia asta de la o fată, eu înțeleg că fetele sunt mai sentimentale dar odată ce te-ai despărțit de el te-ai despărțit și punct, fără a te mai gândi la el sau a-l aduce în subiect. A fost, a trecut, a plecat, l-ai uitat!

| anonim_4396 explică (pentru addy200):

Innebuneste in alta parte. Da mai tin

| addy200 a răspuns:

Dar tu câți ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru addy200):

Mai mult decat tine

| addy200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea pare să ai 19 ani..mai mult de 13 n-ai!

| Alex1992buc a răspuns:

Te pot ajuta eu sa uiti total de fostul.

| DimaRafaell a răspuns:

În locul tău aș încerca un threesome, așa i-aș împăca pe amân2 happy