| elena272 a întrebat:

Buna, ma poate lamuri si pe mine cineva. Stiu pe cineva care merge gratuit la psiholog deoarece acolo la regina maria este acum in contract cu casa de asigurari de sanatate. Am inteles ca fara asigurare sau card de sanatate nu poti merge si ca acesta se da doar daca ai peste 18 ani. Deci eu nu pot merge la psiholog pe gratis sau cumva cei pana in 18 sunt considerati elevi si nu trebuie sa mai dispuna de ceva act anume.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu suni tu la casa de asigurari sau la spitalul Regina Maria sa ceri aceste informatii?

| dullcat a răspuns:

Buna din nou.Din moment ce tu ai 17 ani, esti considerata eleva, deci beneficiezi de sedinte gratuite la psiholog.

| elena272 explică (pentru dullcat):

Mereu am gratuit sau doar in acest caz ca este in contract cu casa de asigurari?

| dullcat a răspuns (pentru elena272):

Se aplica atat timp cat esti eleva sau studenta.Eu aveam o colega de facultate care primea gratuitate pentru sedintele cu psihoterapeuta.