| bibyyy143 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu ceva am maine simularea la mate si mie tare frica. am un exercitiu pe care nu il inteleg am incercat o mie de variante si tot nu l'am rezolvat. Deci se dau nr 1507, 364, 458, impartite la acelasi nr natural x dau respectiv resturile 7, 4, 8 determinati pe x. nu stiu cum sa il rezolv va rog mult :* dau fundita

1 răspuns:
| Bibiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Si eu daau mainee simularea la mate si de asemenea ma chinui la ex astalaughing)