| anonim_4396 a întrebat:

mai este putin si intru la liceu si vreau sa fac impresie buna in prima zi de liceu
ce sa fac? cum ar trebui sa ma comport ca sa mi fac prieteni?
daca cineva rade de mine sau ma jigneste cumva cum ar trebui sa i raspund ca sa ma fac respectata? adica nu sa ma iau la bataie daca ma injura cineva dar macar sa nu fiu luata de fraiera...

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Te comportsi normal. asa cum esti tu de obicei.
ai putea sa le ceri idurile si sa faci cunostintza cu fiecare in parte.
nu cred ca or sa rada. de ce? pentru ca nu va cunoasteti, majoritate or sa stea in banci si un pic rujjinosi. nu or sa'si permita din prima zi sa faca mijtouri.
decat daca or fi in clasa 1 2 dasthia mai vorbareti. insa nu or sa faca misto de tine. pur si simplu glume. iar daca o fi vreunu prost nu il baga in seama. si daca zilele urmatoare continua atunci ia masuri si spune-i ca te deranjeaza ceea ce face el. politicoasa si nu te enerva din cauza prostilor. happy
Bafta. o sa fie totul bine iti zic eu :*. toti am trecut prin asta.

1 răspuns:
| Ruxandra00 a răspuns:

Fii tu inasati deoarece este cel mai binewinking