| AndreeaBlaBla a întrebat:

Cum a fost prima zi de liceu pentru voi? La toamna intru in clasa a-9a si as vrea cateva sfaturi.Cum ar trebui sa ma comport si cum as putea sa ma prezint celorlalti?
P.S.Liceul meu cere uniforma.Credeti ca e bine sa merg din prima zi cu ea ca sa fac o impresie buna?

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mergi cu uniforma in prima zi. Liceul - mormant al tineretii mele, asa cum zicea Bacovia.

| AndyLavy a răspuns:

Pai nu trebuie sa mergi neaparat in uniforma, insa imbraca-te decent. Incearca sa comunici cu viitorii colegi, sa fi comunicativa e cheia. Pt mine prima zi de liceu a fost km aiurea..ca a plouat si bleah. dar asta a fost acum 4 ani..insa ultima zi a fost cea mai tare si cea mai fericita. Zambeste, si vbeste cu multe persoane, asta te poate ajuta pe viitor happy nu iti da "aere" si nu fi increzuta sau fitzoasa...In fine. succes, si sper sa ai parte de cei mai frumosi ani. happy

| AndreeaBlaBla explică (pentru AndyLavy):

Multumesc pentru sfaturi!big hug

| AndyLavy a răspuns (pentru AndreeaBlaBla):

Nu ai pentru ce. ma bucur ca ti-am fost de ajutor happy