| anonim_4396 a întrebat:

merg in ultima zi la scoala si nu stiu cu ce sa ma imbrac:sunt blonda naturala, am ochi albastri si 48 kilograme helplaughingaa si cate kile trebuie sa aiba o fata de 13 ani (eu)?
in niuciun caz ceva elegant nu vreau sa imbrac!

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Kilogramele : Depinde de inaltimea ta. O fata normal al trebui sa aiba intre 1, 55-1, 66 la varsta ta, deci intre 45-53 kg. E ok! Daca esti mai inalta decat 1, 66 esti. cam ok, totusi slaba. Daca esti mai jos de 1, 55, esti fff grasa.
Hainele: In ultima zi de scoala, adica premiera?
La premiere cu o fusta si un tricou dragut, niste sandale (in niciun caz adidasi).
Daca te referi la ultima zi, adica joi, cu o fusta si un tricou, sau o bluza stil rochita, culori: alb, negru, violet, gri, maron, roz etc.

| Madalina1455684 a răspuns:

Mda si eu am cam tot asa. dar nu inteleg de ce sa spunem nu adidasi.pentru ca eu ma simt supoer ok in adidasi.si care e faza. uite un gen sa spunem. ca Doamne iarta-ma sandale se purtau cand era bunica fata. Da ce ca nu mai suntem in secolul 20 draga.suntem in secolul 21.Parerea mea este ca iti merge bine o rochita cu maneca scruta asa un tip intre sport si elegant deci ceva oricum lejer niste jamviere si in picioare niste tenesi sa zicem asa nu neaparat sport sport ca sau na daca iti permit parintii ceva cu putin toc.ca arata bine pe jambiere.

| cristinutsaa a răspuns:

Ar trebui, mai ales daca ai 13 ani sa banuies ca esti in a7a, nu? daca asa e. cam trebuie elegant. o fustita:d sau o pereche de jeansi mai de ocazii nu chiar, din aceea de toate zilele. o camasa de exemplu. ceva balerinithinking, cam asa:d

| cristinutsaa a răspuns:

Aa. si chestia cu kilogramele. nu stiu ce sa zic. si eu am 13 ani si 43 de kg. inaltimea de 1. 56.thinking si sunt slaba! crede-ma