| EmiiLoveYou a întrebat:

Mi-am cumparat o agenda draguta (e cu un fluture pe ea) si vreau sa o fac jurnal, dar cum as putea sa ii pun lacat (am unul de la o pusculita)?

Sper sa primesc idei utile

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Singura modalitate care imi vine in minte acum este sa faci rost de un lantisor lung, nu foarte subtire si sa-l legi cu ea jurnalul ca si la o cutie cadou - ca in imagine:

http://www.visualopportunity.ro/files/cutiecadoufundaverde.jpg

dar in loc de funda in cele doua capete ( ochiuri ) a lantului pui lacatul.